Oyun değerlendirmelerim

Arkadaşlar bugüne kadar oynadığım oyunlardan oluşan bir değerlendirmeler klasörüm var. Ve bu klasörün içinde oynayıp bitirdiğim oyunlar hakkındaki küçük incelemelerim yer alıyor. 100 üzerinden puanladığım bu oyunların benden aldıkları puanlar böyle. Metin belgelerinin içinde grafik, hikaye, atmosfer, sanatsallık gibi değerlendirmelerin aldıkları puanlara yer verdim. Merak ettiğiniz oyun olursa o değerlendirmeleri de sizinle paylaşırım.
(Burada yer almayan oynadığım, hatta bitirdiğim oyunlarda var. Fakat bitirmemin üzerinden uzun zaman geçmiş olduğu için değerlendirmeye almadım.)
Oyun oynamak güzeldir, Single Player oynamak ise bambaşka güzeldir.

Eki Görüntüle 1202743
Bunları bence bir videoya dönüştürüp Youtube'ye aktarabilir veya blog oluşturabilirsin. Böylece insanlar senden oyun hakkında fikir edinebilirler.

Ekstra olarak hocam Mafia 2 71lik puanın daha fazlasını hakettiğini düşünüyorum ;).
Hocam onları yapmak kolay mıdır? Bende uzun uzun inceleme yazmayı seven birisiyim fakat sadece Steam ve Technopat'ta yayınlıyorum. Biraz olsun genişlemek istiyorum.
Direk istiyorsanız Blogger'dan bedava açın veya uygun fiyata sunucu kiralayıp ordan da açabilirsiniz.

Bu kadar oyunu kaç saat oynadın, hayır bu kadar zamanı nasıl buluyorsun?
Oyunlar benim hayatımda çok önemli bir yere sahipler. Bazı yerlerden zaman kesip günde 1 - 2 saatimi oyunlara ayırıyorum. Tatillerde daha fazla zaman ayırıyorum o ayrı.
Güzel konsept. 2013 Tomb Raider ile Gris hakkında düşüncelerin nedir? Bana göre gris oynanış, müzik, hikaye ve grafik kısaca her şeyi ile dünyanın en iyi 100 oyunu arasına rahat girer. Bende yeri çok ayrı.
Tomb Raider'ın Crystal Dynamic tarafından çıkartılan en iyi oyunu 2013. Özellikle Uncharted'tan esinlendiği yerler ve oyuna yapılan uyarlamalar muazzam. Zaten Lara da çok güzel tasarlanmış. Henüz tecrübesiz. Ve bence serinin hikaye anlamında en ilgi çekici olan oyunu 2013'teki oyun. Karakterler en azından biraz daha ön planda. Diğerlerinde hemen hemen hiç karakter yok.

Gris ise tam bir sanat eseri. Bu oyunun müzikleri, grafikleri sadece ikisi yeter. Mükemmel bir oyun bana göre. Hani yağlıboya tablosuna bakarsın ya. Hah işte onu Oyuna çevir işte Gris tam olarak bu. Oynanışı ve anlattığı konu da gayet başarılı bu arada.
Ekstra olarak hocam Mafia 2 71lik puanın daha fazlasını hakettiğini düşünüyorum ;).
Hayır hayır Mafia 2 değil o aman sakın. Mafia 2'nin hakkı zirvedir. 😉

Son düzenleme:
Mafia 2'nin RDR 2 ile aynı puanda olması garip geldi bir tek. Kötü bir oyun değil kesinlikle fakat çok iyi bir oyunda değil bence.
Benim hayatımda çok ayrı bir yeri var Mafia 2'NİN. O ve GTA 4. Lise yıllarımda eve koşup bilgisayar başına oturduğum oyunlardı. İkisini de bilgisayarım zorla açıyordu. Daha sonra tekrar ve tekrar oynadım ama Mafia 2 benim için bambaşka bir yere sahip.

Benim hayatımda çok ayrı bir yeri var Mafia 2'nin. O ve GTA 4. lise yıllarımda eve koşup bilgisayar başına oturduğum oyunlardı. İkisini de bilgisayarım zorla açıyordu. Daha sonra tekrar ve tekrar oynadım ama Mafia 2 benim için bambaşka bir yere sahip.

Kendi hayranlığınızdan dolayı öyleyse olabilir fakat Mafia 2 bana göre hiçbir şeyi çok iyi yapan bir oyun değil hikayesi eksik de olsa güzel bir hikaye atmosferi güzel görevleri güzel ama çıtır çerez bir oyun bence.

Kendi hayranlığınızdan dolayı öyleyse olabilir fakat Mafia 2 bana göre hiçbir şeyi çok iyi yapan bir oyun değil hikayesi eksik de olsa güzel bir hikaye atmosferi güzel görevleri güzel ama çıtır çerez bir oyun bence.
İşte mesela sizin hayatınızda yer edinmiş bir oyunu da benim böyle düşünme ihtimalim var. Tamamen kişisel görüşlerle alakalı. Ben Mafia 2 en iyisidir kusursuzdur desem de bu kişisel bir görüştür evrene genellenemez. Bu tamamen benim oyunu oynadığım zamanlara, oyunla ilgili zihnimde olusanlara bağlı. Belki o günlerde Mafia 2 oynamasam bugün çok farklı düşünecektim.

İşte mesela sizin hayatınızda yer edinmiş bir oyunu da benim böyle düşünme ihtimalim var. Tamamen kişisel görüşlerle alakalı. Ben Mafia 2 en iyisidir kusursuzdur desem de bu kişisel bir görüştür evrene genellenemez. Bu tamamen benim oyunu oynadığım zamanlara, oyunla ilgili zihnimde olusanlara bağlı. Belki o günlerde Mafia 2 oynamasam bugün çok farklı düşünecektim.

Zevkler ve renkler. Ben her ne kadar Red Dead Redemption 2'yi çok sevsem de benim için en özel oyun o değil mesela oynadığım en iyi oyun olabilir ama en sevdiğim değil. Hangi oyunu ne kadar sevdiğime göre puan verirsem bende de GTA 3 ve GTA Vice City Red Dead Redemption 2'den daha yukarıda olabilir çünkü yerleri bende daha ayrı.

Yeni konular

Geri
Yukarı