Oyun ekipmanları için ne kadar bütçe ayırmalıyım?

Krmdmrz

Hectopat
Merhabalar, toplam bütçem 10.000-11.000 TL arasında (her şey dahil). Klavye, mouse, kulaklık için ne kadar bütçe ayırmalıyım, neler almalıyım?
Monitör için de şu an 1080p 144Hz düşünüyorum tavsiyeniz varsa alabilirim.
Çevre bileşenleri için kafamdaki tutarlar şunlar;
Monitör: 1500 TL.
Klavye, mouse, kulaklık: Toplam 1000 TL.
Yukarıda yazdığım rakamlarda değişiklik yapabilirsiniz tahmini onlara ayırmam gerektiğini düşündüğüm tutarları yazdım. Az veya fazla şunu almalı şu kadarı ayırmalısın diyebilirsiniz.
Sistem içerikleri: 10400f- Samsung 500GB ssd- MSI B460A PRO- Crucial 2x8 3000MHz - Zalman gigamax 750W 80+ -msı MAG 101m- ekran kartını kalan bütçeye göre almayı düşünüyorum.
Malum stok durumları, aklımda en az RTX 2060 var.

1500TL bütçe ayırıp şu ekipmanları alabilirsiniz;

Bence ilk etapta ekipman olarak ekonomik cozumlere yonelip sistemi mumkun oldugunca kaliteli kurmalisin.

sizin aksinize diğer hocamda bütçeyi arttırarak ekran kartını kısmam taraftarı olmuş. Peki sizce ne kadar ayırmalı, hangi ürünleri almalıyım. Elimde klavye mouse kulaklık yok laptop kullanıcısıydım.

Son düzenleme:
Merhabalar, toplam bütçem 10.000-11.000 TL arasında (her şey dahil). Klavye, mouse, kulaklık için ne kadar bütçe ayırmalıyım, neler almalıyım?
Monitör için de şu an 1080p 144Hz düşünüyorum tavsiyeniz varsa alabilirim.
Çevre bileşenleri için kafamdaki tutarlar şunlar;
Monitör: 1500 TL.
Klavye, mouse, kulaklık: Toplam 1000 TL.
Yukarıda yazdığım rakamlarda değişiklik yapabilirsiniz tahmini onlara ayırmam gerektiğini düşündüğüm tutarları yazdım. Az veya fazla şunu almalı şu kadarı ayırmalısın diyebilirsiniz.
Sistem içerikleri: 10400f- Samsung 500GB ssd- MSI B460A PRO- Crucial 2x8 3000MHz - Zalman gigamax 750W 80+ -msı MAG 101m- ekran kartını kalan bütçeye göre almayı düşünüyorum.
Malum stok durumları, aklımda en az RTX 2060 var.

Öncelikle bütçenize göre alabiliceğiniz en iyi kasayı toplayın. Önemli olan kasa ve monitörünüz. Kalan bütçeye göre ekipmanlarınızı alırsınız. Ekipmanları çok pahalı alıp kasadan kısmak gibi bir şey yapmayın sakın.

Bizin aksinize diğer hocamda bütçeyi arttırarak ekran kartını kısmam taraftarı olmuş. Peki sizce ne kadar ayırmalı, hangi ürünleri almalıyım. Elimde klavye mouse kulaklık yok laptop kullanıcısıydım.
Yani bence ekipmanlar zamanla toplanir, kablolu bir a4tech mouse size oyunlarda dez avantaj saglamaz fakat downgrade ettiginiz bir ekran karti yuzunden 2 yil daha erken yeni bilgisayar almak zorunda kalabilirsiniz. 11 bin tl lik butcede bence maksimum 600-700 tl mouse klavye kulaklik ve mousepad icin ayirilmali,

İlk bilgisayar toplanıldığında, kaliteli bir mouse, ve giriş seviyesi klavye, kulaklık alınmasından yanayım ben. Tercih sizin.

Geri
Yukarı