Oyun Fiyatlarının Pahalılığı

FakirSincap

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyun fiyatları artık o kadar çok arttı ki oyun alamaz hale geldik. Dün "Yeni oyunlara bakayım. Eğer uygun bir oyun olursa alırım." dedim. Fakat bir baktım ki. Hepsinin fiyatı 200-400 TL arasında değişiyor. Artık hikayeli oyun alamıyorum. Ben 14 yaşındayım. Zaten para biriktirmek için uğraşıyorum. Fakat para hemen bitiyor. Online oyunlara büyük bir göç yaptım. Hikayeli oyunlarımın hepsi bitti. Yeni bir oyun alsam 400 TL veremem. Bu aralar sadece Fortnite ve Apex Legends oynuyorum. Büyük bir ihtimalle uzun zaman boyunca da online oyunlara devam edeceğim. Rainbow gire gire de zaten sıkıldım. Onu da bıraktım. Keşke şu fiyatlar ucuzlasa da yeni oyun alabilsem:(

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunları her zaman yaz ve kış indirimleri vs gibi dönemlerde aldım. Şu an oynadığım R6 ise yaklaşık 6 ay önce starter versiyonunu 17 Tl ye almıştım. Demem o ki, istek ve heveslerimizi frenleyip, ayırabildiğimiz birikimi yapıp uygun dönemlerde donanım ve yazılıma yatırmak lazım.

Korsan artık hayat kurtarıyor gibi maalesef eskiden olduğu gibi yine korsan kullanacak herkes mecburiyetten 1600 dolarlık asgari maaş var adamlar 60 dolara oyun alıyorlar. Bizim asgari maaş 2000 küsurat oyunlar 400 tl. Kira, faturalar, yemek ve ihtiyaçlardan kalan bara 100 tl bazı aileler ve kişiler için kalan para yok. Bu nedenle artık korsancılara birazcık daha hafif bakacağım.

Game satış ve altf4 game sitelerinden almanızı tavsiye ederim. Steamde hangi oyun indirimdeyse o oyunu %15-30 arasında daha ucuz satıyolar. Mesela gta 5 steamde 85 iken altf4'de 60 liraydı. Far cry 5 54 TL, Primal 36. Shadow of tomb raider 104'ken altf4'de 73 lira. Baya avantajlı.

Birkaç yıl önce daha, liseye giderken okul çıkışı koşa koşa gidip AC3'ü aldığımı bilirim. Hatta gittiğimde daha raflara koymamışlardı bile, ben demesem koymaya da niyetli değillerdi. O zaman 80 liraydı. Şimdi dolar değişti asgari ücret değişti vb. diyebilirsiniz. Ailem o zaman da bana düzenli para vermezdi, şimdi de vermiyor. Sağda solda çalışıp biriktirdiğim paralar ile alırdım. Artık oyun fiyatlarına bakmıyorum bile.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı