Oyun Fiyatlarının Yükselişi

KRALCAN

Megapat
Makaleler
6
Yer
İzmir-Bayraklı
Daha fazla  
Merhabalar. Bu konu kafama tak etti artık. Dolar artıyor ve oyun fiyatları da artıyor. Dün PC için Destiny 2 aldım tuzlu bir fiyata. Ne güzel oynarım artık dedim fakat o da ne? DLC olmadan oyun Demo sürümünden de beter. Neyse DLC alayım dedim fakat DLC neredeyse oyundan pahalı? Yani artık buna dur demeliyiz, birilerinin bir şey yapması lazım. Oyuna para ver, oyunu aldın bu kez oyunu ''oynamak'' için para ver, ona da verdin oyunda bir şeyler ''kazanmak'' için para ver. Ben bıktım artık bu durumdan. Bu şirketlerin satış politikaları da çok kötü zaten. Böyle giderse gerçekten oyun almayı bırakacağım çünkü 40 yılın başında bile oyun almak istesem ona bile para yetmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ilginc ben ise Türkiye'de oyunlarin haddinden fazla ucuz oldugunu düsünüyorum. Mesela Dead by Daylight Almanya'da 20 € Türkiye'de ise 30 TL diye biliyorum. Yani el insaf.
Hatta Türkiye'ye gittigimde oradan Steam hesabima bol bol oyun ve DLC almayi düsünüyorum. Önce bu mümkün mü bir arastirayim.

Sevgiler :)

Steam vergileri oyunculara bir yüklesin ozaman görün fiyatları. Hele bir'de Kuru güncellemedimi 70 TL lik oyun 200 TL olucak
Ilginc ben ise Türkiye'de oyunlarin haddinden fazla ucuz oldugunu düsünüyorum. Mesela Dead by Daylight Almanya'da 20 € Türkiye'de ise 30 TL diye biliyorum. Yani el insaf.
Hatta Türkiye'ye gittigimde oradan Steam hesabima bol bol oyun ve DLC almayi düsünüyorum. Önce bu mümkün mü bir arastirayim.

1600 TL askeri ücret alıyoruz. Ev kirası,Gıda,Elektrik,Su, Isınma kalan para belli.

Aklıma şu video geldi bu yazıları okuyunca. :D Şaka maka maalesef biraz pahalı. Benim öyle beklediğim ya da oynamak için sabırsızlandığım bir oyun yok. O yüzden üstünden biraz zaman geçince ve indirime girince alıyorum. Tabi indirimi de güzel yapıyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet haklısın dota 2 10 dolarlık kitap Türkiye de 50 TL. Buda DLC sayılıyor.;)

Ucuz mu? Yeni çıkan oyunların neresi ucuz yahu? :D Adamlar ön siparişi 200 TL yapıyor oyun çıktığı zaman fiyatı 300 TL'ye çekiyorlar. @Neşeli Enginar :) Artık aldı başını gidiyor fiyatlar.

Ben Steam'in Türkiye'ye gayet adil davrandigini düsünüyorum. Her sekilde ispatlarim yani :)
Steam ülkelerin alim gücüne göre fiyat belirliyor, ama hala pahali diyorsaniz alim gücünüz icin mücadele etmelisiniz bence. Konuyu her an siyasete baglayabilirim bak :)

Ben Steam'in Türkiye'ye gayet adil davrandigini düsünüyorum. Her sekilde ispatlarim yani :)
Steam ülkelerin alim gücüne göre fiyat belirliyor, ama hala pahali diyorsaniz alim gücünüz icin mücadele etmelisiniz bence. Konuyu her an siyasete baglayabilirim bak :)
Bağlarsın ondan şüphem yok zaten. :D Benim burada hedef aldığım Steam değil. Steam olmasa zaten halimiz belli. Mesela benim istediğim oyun Steam'da yoksa ne yapacağım? Elim kolum bağlı indirimleri bekleyeceğim değil mi? :D

Oyunların 10 parça halinde satılması bence de büyük problem. Witcher'da olduğu gibi oyun niteliğinde dlc için para istersin anlarım ama bazı oyunlar kasti olarak eksik çıkarılıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı