Oyun Fiyatlarının Pahalılığı

Hazımsızlık yok. Sadece buna benzer her konuda “Oyunlar Türkiyede ucuz yea” tarzı yorumlar yapıyorsunuz.
Cünkü yurtdisina kiyasla Türkiye'de ucuz, caninizi yakan yasamakta oldugunuz gercekler mi?
Ayrıca alım gücü ile ilgili konularda dalga geçer gibi mesajlarınız var, biliyorsunuz.
Bana tek bir mesajimi gösterin hani "alim gücü üzerinden yaptigim dalga gecer gibi olan" mesaji. (Bekliyorum) Siz öyle algiliyorsunuz bence :)
Buna ek olarak: Yurtdışına gidiş/yerleşmekle ilgili konularda genelde dediğiniz şey: “bunu düşünmek için erken değil mi?” oluyor. Siz aile birleşimi ile Almanya’ya gittiğiniz için hiçbir zorluk yaşamamışsınız bu konuyla ilgili.
15-16 yasinda bir genc konu acmis, bunu düsünmesi icin sizce de erken degil mi? Ciddi konulara yüzlerce kez detayli cevap vermisligim var.
Ayrica ikinci kez soruyorum hic zorluk cekmedigimi nereden biliyorsunuz? Bana bunun bir aciklamasini yapin.
Peki bu güzel bir şey ama yazdığınız mesajların bizim yaşadıklarımızla ilgisi bile yok.
Hangisinin?

Siz daha beni tanimadan kendini tatmin eden, untermensch, insanlari ciddiye almayip dalga gecen, ne oldum delisi birisi diye görüyor ya da lanse etmek istiyorsunuz, ama bunu beceremiyorsunuz maalesef. :)

Sevgiler :)

Bu konuyu açmaktan bıkmadınız. Oyun fiyatları dünya standartlarına göre pahalı değil. Hatta yıllardır oyun fiyatları artmadı. Bu yüzden EA-Ubisoft gibi firmalar oyun içi Lootbox ve Mikro ödemeler ile daha fazla para kazanmaya çalışıyor. Bizim paramız değer kaybetti. Su yükselmiyor, gemi batıyor.

Koskoca forumda benle beraber 8 RTX kullanicisi cikti :)

@Jira
Hocam burda mısınız?
Cünkü yurtdisina kiyasla Türkiye'de ucuz, caninizi yakan yasamakta oldugunuz gercekler mi?

Bana tek bir mesajimi gösterin hani "alim gücü üzerinden yaptigim dalga gecer gibi olan" mesaji. (Bekliyorum) Siz öyle algiliyorsunuz bence :)

15-16 yasinda bir genc konu acmis, bunu düsünmesi icin sizce de erken degil mi? Ciddi konulara yüzlerce kez detayli cevap vermisligim var.
Ayrica ikinci kez soruyorum hic zorluk cekmedigimi nereden biliyorsunuz? Bana bunun bir aciklamasini yapin.

Hangisinin?

Siz daha beni tanimadan kendini tatmin eden, untermensch, insanlari ciddiye almayip dalga gecen, ne oldum delisi birisi diye görüyor ya da lanse etmek istiyorsunuz, ama bunu beceremiyorsunuz maalesef. :)

Sevgiler :)
1) Daha demin yeni konuda ‘RTX kullanan bir tek benim galiba.’ tarzı yorum yazdınız, gülen bir ifadeyle. Kendini tatmin değil de nedir? Tabi burda köpek gibi didinip aldığımız şeyi, orda almanın bedeli de; burada yüzümüze vurmanız. Hem de dalga geçer gibi. Daha sayayı mı?

2) 15-16 yaş yurtdışını düşünmek için erken falan değil. Her yer üniversiteyi bitirmiş yurtdışı hayaliyle yaşayan genç dolu, özelliklede yabancı dil kurslarında. Ancak pek çoğu gidemeyecek. Ve bu yaşlardan, olmadı üniversitenin ilk yılında bunu düşünmedikleri için pişman.
Tabi size kolay aile birleşimi ile yerleştiğiniz için. Hiçbir zorluğu yok; aileden piyango, miras. Zorluk çekseniz sürekli böyle mesajlar yazar mıydınız?

3) 8 bin küsür mesajınız var. Tamamen olmasa bile; belli bir oranda sizi tanımak için yeterli.

4) Almanya’nın gelişmiş olduğunuz biliyor herkes bu forumda. Sorun burda sizin bu üslüp ve mesajlarınızla sürekli yüzümüze vurmanız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu aralar korsana sarmak zorunda kaldım. Malum dediğiniz gibi fiyatlar. Önceden mesela HOI4 korsan oynamıştım, ancak yakın zamanda oyunu Steam üzerinden satın aldım oynamayacak olsam bile. İmkanım oldukça en azından bu şekilde karşılığını vermeye çalışıyorum. Onun dışında zaten AAA oyun almak neredeyse imkansızlaştı. Üst düzey bir durumunuz yoksa.

Konsol oyuncuları adına özellikle üzücü bir durum. Yurtdışında bir insan part-time çalışarak sağlam bir bilgisayar dizebilirken aynı süreçte bizim ülkemizde çalışan bir genç oyunu zor alır. Cidden üzücü.

Şu aralar korsana sarmak zorunda kaldım. Malum dediğiniz gibi fiyatlar. Önceden mesela HOI4 korsan oynamıştım, ancak yakın zamanda oyunu Steam üzerinden satın aldım oynamayacak olsam bile. İmkanım oldukça en azından bu şekilde karşılığını vermeye çalışıyorum. Onun dışında zaten AAA oyun almak neredeyse imkansızlaştı. Üst düzey bir durumunuz yoksa.
Üzülme dostum yapacak bir şey yok. AAA’lar %50 arttı en azından.

Turkiye'de yasayan cogu insan su an guncel fiyatlari ile cogu oyunu alamiyor maalesef. Bunun nedeni 75-85$'a kadar cikabilen oyun fiyatlaridir. Turkiye'de 350$ asgari ucret var. Dogal olarak insanlar maaslarinin dortte birini bir oyuna veremiyorlar.

Ornek verecek olursak, benim annem emekli ogretmen. 2500TL aylik maasi var. Bizim oturdugumuz evin kirasi sirf 1700₺. Aylik Fix harcamamiz 5000₺'yi geciyor. Burada yanlis anlasilmasin kesinlikle ego tatmin etmek icin yazmiyorum bunlari. Sadece kendimizden ornek vermek istedim. Neyse asil konuya gecelim. 2500₺ tek emekli maasi ne kadar yetebilir? Elbette yetmiyor. Bu yuzden yazarlik yapiyor. En basitinden 1 ay tek 2500₺ ile kalsak evde elektriksiz; gazsiz otururuz hic sakam yok.

Durumun tum ozeti budur arkadaslar. Yani oyunlar degil, Turkiye'de yasamak pahali.

Turkiye'de yasayan cogu insan su an guncel fiyatlari ile cogu oyunu alamiyor maalesef. Bunun nedeni 75-85$'a kadar cikabilen oyun fiyatlaridir. Turkiye'de 350$ asgari ucret var. Dogal olarak insanlar maaslarinin dortte birini bir oyuna veremiyorlar.

Ornek verecek olursak, benim annem emekli ogretmen. 2500TL aylik maasi var. Bizim oturdugumuz evin kirasi sirf 1700₺. Aylik Fix harcamamiz 5000₺'yi geciyor. Burada yanlis anlasilmasin kesinlikle ego tatmin etmek icin yazmiyorum bunlari. Sadece kendimizden ornek vermek istedim. Neyse asil konuya gecelim. 2500₺ tek emekli maasi ne kadar yetebilir? Elbette yetmiyor. Bu yuzden yazarlik yapiyor. En basitinden 1 ay tek 2500₺ ile kalsak evde elektriksiz; gazsiz otururuz hic sakam yok.

Durumun tum ozeti budur arkadaslar. Yani oyunlar degil, Turkiye'de yasamak pahali.
Bizim de aynı şekilde. Annem emekli değil, kendi şirketinde bi tür aracılık yapıyor gelirimiz 5000₺+ şeklinde. Ben de hava atmak gibi bir niyetim olduğu için söylemiyorum bunları fakat en azından bir kaç yıl öncesinde aylık 5000₺ çok iyi paraydı. Krallar gibi yaşardın. Bugünse lüks hiç bir şeyimiz yok, sadece karın tokluğuna yaşıyoruz.

Bazı sitelerde 400 tl oyun 250 tl satılabiliyor site ismi verirsem reklam olur cd key halinde ve global siteler indirimleri bekleyip yada araştırırsan uygun fiyata bulabilirsin

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı