Oyun geliştiricisi olmak için nereden başlanmalı?

Tahaakgg

Centipat
Selam ben Taha. Lise 1'im oyun geliştiricisi olmak istiyorum. Bilgisayarım ASUS Zenbook 13flip 1TB Unity kaldırıyor. Babam yazılım mühendisi ve Python'la başlamamı istiyor bende bir şey diyemiyorum. Ama C# la başlamam gerektiğini düşünüyorum ya da Python'la temek atıp yani profesyonelleşmeden öğrenip C#'a geçmek ama babam benim profesyonelleşmemi istiyor. Ben istemiyorum. Sorularım sizce C#'la mı başlamalıyım yoksa Python'la temel atıpmı c#la başlamalıyım. (illa C# olmasına gerek yok ben yanlış biliyor olabilirim bunun için şimdiden kusuruma bakmayın) şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Bence önce kodlamayı öğren sonra da öğrendiklerini Python'da pekiştir sonra da C#'ye geç

NOT: Bazı kodlama programların kodlama dili farklı oluyor mesela CMD de normal dümdüz yazarken PowerShell'de $ | gibi gibi işaretler oluyor

Oyun geliştiricisi olmak istiyorsan ilk olarak modelleme bilgisine sahip olman lazım bana sorarsan Blender uygulamasından modelleme öğrenerek başla sonrasında yazılım tarafında yoğunlaş.

Oyun geliştiricisi olmak istiyorsan ilk olarak modelleme bilgisine sahip olman lazım.

Sektöre girdiğimden beri birden fazla 3D artist ile çalıştım, oyun geliştiricisi olabilmek için modelleme yeteneğine sahip olmak gibi bir zorunluluk yok. Şahsen ben modelleme bilmiyorum, bu oyun geliştiricisi olmadığım anlamına mı geliyor? Başlangıç için internette tonlarca hazır asset bulunuyor, istenilen her şey ücretli ücretsiz ulaşılabilir.

Her iki tarafta da gelişmek isteyen elbette hem dil öğrenip hem modelleme öğrenebilir, ancak geliştirici olabilmek illa modelleme öğrenilecek diye bir zorunluluk yok. 😊

Son düzenleme:
Sektöre girdiğimden beri birden fazla 3D artist ile çalıştım, oyun geliştiricisi olabilmek için modelleme yeteneğine sahip olmak gibi bir zorunluluk yok. Şahsen ben modelleme bilmiyorum, bu oyun geliştiricisi olmadığım anlamına mı geliyor? Başlangıç için internette tonlarca hazır asset bulunuyor, istenilen her şey ücretli ücretsiz ulaşılabilir.

Her iki tarafta da gelişmek isteyen elbette hem dil öğrenip hem modelleme öğrenebilir, ancak geliştirici olabilmek illa modelleme öğrenilecek diye bir zorunluluk yok. 😊
Babası profesyonelleşmesini istediğinden kasıt modellemeyle kendi tarzında daha büyük projelere de imza atabilir demek istediğim o.

Ben de Python ile başlamıştım açıkçası şu an pişmanım. İş olanakları olarak sıkıcı bir kariyer yolu var Python'da.

Evet ya.

Oda var.

Arkadaşlım web geliştirme kursu almış Udemy'den web geliştirmeyle başlasammı. Arkadaşım beraber yapalım diyorda.

Ben de Python ile başlamıştım açıkçası şu an pişmanım. İş olanakları olarak sıkıcı bir kariyer yolu var Python'da.

JS ile başlasam olur mu? Ben hala tam aklıma yerleştiremedim neyle başlıycamı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı