Oyun hesaplarının satışının yasaklanmasını talep ediyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Peki Hesap satışıyla korsan oyun arasında ki benzerliklere bakalım.
İkisi de yasak.
İkisi de yapımcıya zarar veriyor.
İkisi de emek hırsızlığı.
Her ikisi de oyun yapımcısına para kazandırmıyor.
Bu durumda hesap satışı = korsan oyun olduğu için hesap satışı konularının yasaklanması lazım.

Korsanla bunu aynı kefeye niye koyalım ki.

Ne anlatsam boş. Burada zamanında açılmış ve haklı bulduğum konu var. Bir şey yapılsaydı o zaman yapılırdı zaten.
Zaten birisi bilgisayarıma korsan indirirken virüs bulaşmasın diye 3 TL'lik oyun alıyorum diyen adama yardım ediliyorsa, hiçbir para ve harçlık almayan korsan oyun indirip oyunun belli noktasında hatayla karşılaşıp forumda yardım isteyen çocuğa yardım edilmiyorsa söyleyecek sözüm yok.

Zaten birisi bilgisayarıma korsan indirirken virüs bulaşmasın diye 3 TL'lik oyun alıyorum diyen adama yardım ediliyorsa, hiçbir para ve harçlık almayın korsan oyun indirip oyunun belli noktasında hatayla karşılaşıp forumda yardım isteyen çocuğa yardım edilmiyorsa söyleyecek sözüm yok.
Gerçekten bu kısım o kadar doğru ki. Korsan diye yemediğimiz ceza kalmıyor illegal satışa dur diyen yok.

Sen de bir öyle diyon bir böyle diyon.
Hayır. Konuya yazdığım ilk mesajı okuyun ben de aynı şeyi destekliyorum ayrıyeten korsana da satışa da karşı değilim sadece biri yoksa diğeri de olmasın biri varsa diğeri de olsun diyorum.

O oyunun yerelleştirilmiş fiyatı 200 TL zaten. Kura göre hareket etseydi çok farklı olurdu. Misalen Cyberpunk 2077 price yazın. 40.19 dolar. Bunu TL'ye çevirin bakalım ne çıkıyor ortaya. Üstelik indirimdeki hali 40.19 dolar.

WinRAR'ı satın al o zaman? Git 1300TL'ye Windows al o zaman.
Crack key ile hesap satmak aynı benim gözümde.

WinRAR'ı satın al o zaman? Git 1300TL'ye Windows al o zaman.
Crack key ile hesap satmak aynı benim gözümde.
Winrar'ı niye satın alayım gidip 7-zip kullanırım.
Niye 1300 TL vereyim Microsoft'un anlaşmalı olduğu yerlerden ucuza alırım.
O arkadaşlar herhalde Steam ile anlaşmalı çalışıyor bu kadar savunduğunuza göre.

O arkadaşlar herhalde Steam ile anlaşmalı çalışıyor bu kadar savunduğunuza göre.
7 Zip tam olarak ne? Orijinal mi? macOS kullanıyorum App Store'dan ücretsiz bir şekilde WinRAR indirdim şimdi baktım sonunda 7 Zip yazıyor. Tam sürüm mü bu? Çünkü para ödemedim.

Microsoft'un anlaşmalı olduğu yerler?
Atar mısınız biz de görelim.
Bazı insanların evine et girmezken 200TL'ye oyun alın demeniz de çok saçma.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı