Oyun hesaplarının satışının yasaklanmasını talep ediyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ortak hesap olduğunun alıcı da farkında ki satıcılar söylüyorlar ortak hesap olup olmadığını ayrıca hesapların şifresi e-potası vb şeyler değişmiyor.

Ben bir ara ortak hesap kullanmıştım. Evet şifresi değişmiyor ancak bazı kullanıcılar hesapları kilitleyebiliyorlar veya epostayı bir şekilde değiştirebiliyorlar.
Burada satan kişinin fark etmesine ve hızına bağlı satan kişi ne kadar hızlı müdahale ederse o kadar hızlı bu durum bitiyor.

Ortak

İnsanlar oyunları ucuz alıyor amaç da bu ya zaten, ucuza alıp hikayeli oynnayacak ve bilgisayarına virüs girmiş olmayacak. Torrent yerine çok daha iyi bir yöntem ayrıca hesaplar gidince ücretsiz temin ediliyor genelde kişiler tarafından.

Ortak GeForce NOW hesabı yüzünden Steam hesabında ki parası çalınan insanlar var.
Korsan oyun neyse ortak hesapta aynı şeydir.
Yasaklanması lazım.

Orijinal ve Offline. Aile paylaşımlı ortak hesap.
Şaka gibi ya :D Korsan indirince ''Yasal bir şey yapmıyorum'' diyorsun ama normalde fiyatı belki de 600 TL olan oyunu 3-4 TL'ye ''sözleşmelerde yasak olması belirtilmesine rağmen'' hesap şeklinde satın alınca ''Yasal bir şey yapıyorum'' diyorsun öyle mi? Yapımcının cebine para mı geçiyor peki bu şekilde?

Ortak

Ortak GeForce NOW hesabı yüzünden Steam hesabında ki parası çalınan insanlar var.
Korsan oyun neyse ortak hesapta aynı şeydir.
Yasaklanması lazım.
Aynı şey falan değildir bu ne kadar bilinçsizce bir yorum, o insanlar o deneyimleri yaşadı diye yasaklanması mı lazım? o zaman internette alışveriş yaparken dolandırılan herkes internet de satış yapan sitelerin hepsini kapattırsın satıcısından satıcısına değişen şeyler bunlar kimseyi ekmeğinden etmeyin..

Technopat'ın kuralları gereği korsana destek sadece 1 kere ile sınırlı "korsana destek yok." yazılmasını istemiyorsanız 3-4 TL'lik oyunların satımı kaldırılmayacak ki herkes orijinal alsın.
O zaman Technopat'a göre 3 TL'ye oyun alıp yardım istemek serbest. İyi o zaman ben de bundan sonra 3 TL'ye oyun alayım. "Banane kardeşim oyun yapımcısına para gitsin, gitmesin, onlar zaten dünya kadar para kazanıyor" diyeyim. Ben de yapayım bu işi. Hatta herkes yapsın bu işi madem yasak değil. Zaten nasıl olsa 3-5 TL'ye alacak olan çıkar. Alan memnun satan memnun diyelim. Paralarımızı katlayalım. Bir iki steam hesabına oyunları alalım. Sonra satalım bunları. Yolumuzu bulalım değil mi? Alın verin, ekonomiye can verin. Çarşıdaki CD'ciden gideyim de korsan oyun CD'si alayım sonuçta para verdim değil mi(!)

Aynı şey falan değildir bu ne kadar bilinçsizce bir yorum, o insanlar o deneyimleri yaşadı diye yasaklanması mı lazım? O zaman internette alışveriş yaparken dolandırılan herkes internet de satış yapan sitelerin hepsini kapattırsın satıcısından satıcısına değişen şeyler bunlar kimseyi ekmeğinden etmeyin.

600 liralık oyuna 3 lira verip erişmekle( Hesap satın almak ), bedava erişmek ( Yani korsan yüklemek.) Aynı şey ikisi de illegal ikisinin de yasaklanması lazım.

İnsanlar oyunları ucuz alıyor amaç da bu ya zaten, ucuza alıp hikayeli oynnayacak ve bilgisayarına virüs girmiş olmayacak. Torrent yerine çok daha iyi bir yöntem ayrıca hesaplar gidince ücretsiz temin ediliyor genelde kişiler tarafından.
O zaman bir adam korsan oyunu indirse bunu virüs programıyla taratsa virüs çıkmasa ve bunu forumda paylaşsa ceza almaması gerek. Aynı yola çıkıyor dostum aynı yola çıkıyor. Bak burda ne yazıyor? Kural ihlali sonrası ceza.
1625328216329.png

Bir oyunu 3 TL'ye paylaşmak korsan olmuyor sanırım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı