Oyun Ici Milli Degerlere Hakaret

Elinizden geldiğince doğru yola sürükleyin. Aman o çomar ne anlar, birde onamı anlatacağım uğraşamam seviyesine düşemem demeyin. Bu tür insanların seviyesine düşmeyin, hepimizin iyiliği için zekalarını azda olsa, seviyelerini az da olsa yukarı taşımaya yetecek kadar tartışın ve doğruları anlatın. Bildikleri ve savundukları şeylerin doğruluk payının olmadığını onlara gösterin. Belki yarısı anlamayacak ve halen o çökmüş sistemin yolunu savunacak ama bazlarının aklında en azından "" işareti yerine "?" işareti çıkacak ve sorgulayacak.

Elinizden geldiğince doğru yola sürükleyin. Aman o çomar ne anlar, birde onamı anlatacağım uğraşamam seviyesine düşemem demeyin. Bu tür insanların seviyesine düşmeyin, hepimizin iyiliği için zekalarını azda olsa, seviyelerini az da olsa yukarı taşımaya yetecek kadar tartışın ve doğruları anlatın. Bildikleri ve savundukları şeylerin doğruluk payının olmadığını onlara gösterin. Belki yarısı anlamayacak ve halen o çökmüş sistemin yolunu savunacak ama bazlarının aklında en azından "" işareti yerine "?" işareti çıkacak ve sorgulayacak.
Keşke öyle olsa ama inan ben kaç defa denedim olmuyor. Bir türlü Osmanlı devletini bizzat Osmanlı devletinin kendisi yıktığını anlatamazsın. Mümkün değil zannediyorlar ki Atatürk yüzünden 1 gece de cahil kalmışlar tarihlerini bir sefer de silip atmış. Anlatamazsın Atatürk olmasaydı ege, akdeniz, güneydoğu bizim olamayacağını hatta eğer buralar bizim olmasaydı bu coğrafya da islam diye bir şey olmazdı. Kesinlikle mümkün değil. Zannediyorlarki araplar yabancılara yardım etmemiş. Osmanlı askerlerini nasıl arapların arap yarım adasın da katlettiklerini ve ingilizlerle, fransızlara yardım ettiklerinden haberleri yok. Son olarak boş iş onları katiyen düşüncelerinden alamazsın çünkü Türk'lüğü bile kabul etmeyen insanlardır onlar. Son olarak Allah'a şükür müslümanım ve Osmanlı'da atamdır.

Bir gecede cahil kaldık da 100 yıldır neden cahil kaldık? Bunun cevabı var mı? Hadi bir gecede Alfabe değişti. Eeee sonra, Latin alfabesini öğrendin, binlerce kitap var bilimle ilgili, Türk milleti okudu mu? Hayır, Latin alfabesi tam oturduğu halde da hala okuma yazma bilmeyenler var. Nasıl iş? Biz zaten cahildik, Türk milleti okumayı, öğrenmeyi sevmiyor. Geninden midir nedir bilemem? Osmanlı kaç kıtaya hükmetmişti, o çıkan bilim adamlarının çoğu da Türk değildir. Ya Fas, Cezayir, İran, Araplar'dan çıkmış çoğu. Şu anda bu bölgelerden bilim adamlarının çıkmamasını sebebi, kötü yönetim. Bilime değer vermeme gibi sorunlar. Her toplum iyi eğitildiği takdirde aynı seviyelere gelebilir. Eğitim meselesi, Atatürk'ten sonra iyi yönetilmedik, bu belli.Halkını düşünen o gibi adamlar gelmedi. Gelmez de. Getirtmezler. Bu böyle gider. Çok partili döneme bile geçilememiştir, meclis içi çatışmalar yüzünden. Çok kaotik ortamdan bu devleti bile kurmak takdir edilesi tabiki.

Bir gecede cahil kaldık da 100 yıldır neden cahil kaldık? Bunun cevabı var mı? Hadi bir gecede Alfabe değişti. Eeee sonra, Latin alfabesini öğrendin, binlerce kitap var bilimle ilgili, Türk milleti okudu mu? Hayır, Latin alfabesi tam oturduğu halde da hala okuma yazma bilmeyenler var. Nasıl iş? Biz zaten cahildik, Türk milleti okumayı, öğrenmeyi sevmiyor. Geninden midir nedir bilemem? Osmanlı kaç kıtaya hükmetmişti, o çıkan bilim adamlarının çoğu da Türk değildir. Ya Fas, Cezayir, İran, Araplar'dan çıkmış çoğu. Şu anda bu bölgelerden bilim adamlarının çıkmamasını sebebi, kötü yönetim. Bilime değer vermeme gibi sorunlar. Her toplum iyi eğitildiği takdirde aynı seviyelere gelebilir. Eğitim meselesi, Atatürk'ten sonra iyi yönetilmedik, bu belli.Halkını düşünen o gibi adamlar gelmedi. Gelmez de. Getirtmezler. Bu böyle gider. Çok partili döneme bile geçilememiştir, meclis içi çatışmalar yüzünden. Çok kaotik ortamdan bu devleti bile kurmak takdir edilesi tabiki.

Özellikle o kaotik ortamda halkı bir araya getirebilmesine hayranım. Hani Atatürk'ün başka özellikleri olmasaydı, muhtemelen sırf bundan dolayı yine hayran olurdum.

Ne yazık ki böyle insanlar ile her yerde karşılaşıyoruz. Konuda belirtmiş olduğun steam profil linkleri üzerinden arkadaşları raporladım insanların huzurunu kaçırmalarını bir nebze olsun engellemiş oluruz, pis ve yobaz düşünceleri de kendilerine kalsın.

Succeed :like:
Screenshot_4.png

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı