Oyun için dizüstü alınmalı mı?

Anomali

Kilopat
Daha fazla  
Yakın zaman içerisinde bilgisayar almayı düşünüyorum. Şu anda farklı bir ilde işe başladığım için otelde kalıyorum, yakın zaman içinde eğer bulabilirsem eve geçeceğim. Hem işe giderken yanımda götürmek, hem de sık sık ailemin yanına gittiğim için dizüstü bilgisayar almaya yatkınım fakat düşük ekran kartı modellerine rağmen yüksek fiyatların olması biraz düşündürüyor. Sizce 1050 Ti ekran kartına sahip bir bilgisayar kaç yıl boyunca bana bütün oyunları oynatabilir?

Mobiliteden fedakarlık edip 1060-480 ekran kartlı bir masaüstü bilgisayar toplamam sizce daha iyi bir fikir mi olur ? Bu arada bilgisayarı sadece boş zamanımda vakit geçirmek için işe götüreceğim onu belirtmemde fayda var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. (Bütçe 5000-5500 TL.)

Son düzenleme:
Sizin düşünceniz gibi bende 1 ay önce bilgisayar alma fikrine kapıldım. Dizüstü sevdası olan biriyim. Forumda bir süre vakit geçirince "5000 TL verip düşük ekran kartlı bir dizüstü alacağıma kafama göre masaüstü sistem düzerim." dedim. Altta bulunan imzamı inceleyin çünkü şuanda bu sistemi toplamış bulunuyorum ve kullanıyorum. Taşıma ihtiyacı bile duymuyorum. Önemli işlerimi akıllı telefondan hallediyorum zaten. Geri kalan eğlence ve oyun ihtiyacımı ise bu güzel sistemimle karşılıyorum.

Sistemimden aldığım performans gayet güzel rahat olabilirsiniz. Bütçeme uygun bir sistem toplamış oldum ve toplam fiyat 5500 TL. Masaüstü sistem tavsiye ediyorum. Kendiniz düzersiniz ve içiniz rahat eder.

Taşımak zorundaysan mecbur dizüstü alacaksın ve alırsan sadece Monster al gerisine para vermeye değmez. Al kullan diğerlerine nazaran biraz ağırdır ama hak eder yani.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı