Oyun için dizüstü alınmalı mı?

Hocam bu işlemci ile 1070 darboğaz yapmaz mı? Sonuçta 1060 veya 480 ile bile, işlemciye yüklenen oyunlarda yapıyor. 2K veya 4K'da yapmaz, kanımca. Ayriyetten, Ryzen de tercih edilebilir.

Konuya dönersek, bu fiyata alacağın masaüstü, dizüstünün baya bir üstünde performans göstercektir. Ancak, dizüstünün keyfi bir farklıdır, bunu da inkar edemem doğrusu.

3000-3500 TL'ye paşalar gibi masaüstü sistem dizilir, geri kalana bir Windows tablet alınabilir? Veya ucuz yollu ekran kartsız bir dizüstü bilgisayar da olabilir.

Hocam bu işlemci ile 1070 darboğaz yapmaz mı? Sonuçta 1060 veya 480 ile bile, işlemciye yüklenen oyunlarda yapıyor. 2K veya 4K'da yapmaz, kanımca. Ayriyetten, Ryzen de tercih edilebilir.

Konuya dönersek, bu fiyata alacağın masaüstü, dizüstünün baya bir üstünde performans göstercektir. Ancak, dizüstünün keyfi bir farklıdır, bunu da inkar edemem doğrusu.
1070, 2k kartı olduğundan dolayı yapmaz. Ryzen'de bakılabilir doğru ama ben alıcak olsam şimdi yeni işlemcileri beklerdim Ryzen'in. Ya da tam stabile olmalarını en azından. Yeni platform sonuçta. Bir sıkıntısı olduğundan değil sadece biraz zaman vermek en doğrusu bence.

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. 1 ay içerisinde dizüstü bilgisayarlarda büyük bir indirim olmadığı sürece sanırım masaüstü bilgisayar alacağım . Son olarak bir soru sorayım, sizce AMD'nin VEGA mimarisiyle çıkaracağı kartları beklemem gerekir mi (bütçem yeter mi) ? Yoksa yeni çıkan rx580 ekran kartını tercih edip yoluma devam mı etmeliyim ?

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. 1 ay içerisinde dizüstü bilgisayarlarda büyük bir indirim olmadığı sürece sanırım masaüstü bilgisayar alacağım . Son olarak bir soru sorayım, sizce AMD'nin VEGA mimarisiyle çıkaracağı kartları beklemem gerekir mi (bütçem yeter mi) ? Yoksa yeni çıkan rx580 ekran kartını tercih edip yoluma devam mı etmeliyim ?
Beklemek istiyorsan bekle, istemiyorsan ben sana 1070'li sistem topladım. 1070, 580'den daha iyi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı