Oyun için GTX680 mi yoksa HD7970 GHz Edition mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
600 Watt bu sistemin sadece çalışması için yeter... Ama böylesi bir sisteme okadar para veriyorsun, 600 Watt hem bazı hız aşırtma esnasında yetmez, hemde bu sisteme yakışmaz. 750 watt her türlü işinizi görür. ;)

Çünkü ışıklandırmalar takarsın görünüş için. Fanlar takarsın bunların hepsi güç gerektirir. ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX690 çift gpu'lu kart HD7970 tek gpu'lu. Bu durumda GTX690'ın daha fazla güç tüketmesi normal. Ama bizim bahsettiğimiz GTX680 idi.

- - - Güncellendi - - -

GLSCGN, Recep Baltaş'ın paylaştığı kartın tek başına tükettiği güç değerleri senin koyduğun sistemin toplam tükettiği güç tablosu o yüzden o kadar fark var. Ama sistemin toplam tükettiği güç sistemden sisteme değişir. Ordaki sistem ortalama bir sistem bir harddiskli overclocksuz işlemcili falan.

Bende Nvidia GTX 680'den bahsediyorum.

Bende Nvidia GTX 680'den bahsediyorum.
Verdiğin linke tekrar bakmanı tavsiye ederim.

- - - Güncellendi - - -

600 Watt bu sistemin sadece çalışması için yeter... Ama böylesi bir sisteme okadar para veriyorsun, 600 Watt hem bazı hız aşırtma esnasında yetmez, hemde bu sisteme yakışmaz. 750 watt her türlü işinizi görür. ;)

Çünkü ışıklandırmalar takarsın görünüş için. Fanlar takarsın bunların hepsi güç gerektirir. ;)

Ben PSU'yu aldığım zaman ucuzdu o yüzden onu aldım. Bir de o zamanlar fazla bilgili değildim. Şimdiki bilgimle karşılaştırma yaparsak hiçbir şey bilmiyor muşum diyebilirim. Ama yine de iyi seçim yapmışım aklıma sağlık. :D

Aynen ya kapansın artık konu fazla uzadı, "kötü adam" isimli üye sorusunu sordu GTX 680'mi HD 7970'mi bizde GTX 680 dedik. Konuyu 750 Watt'a getirdik GTX 690'a getirdik adam Güç kaynağım yeterlimi diye soru sormadıki. ;)

7 sayfadan oluşan bir konu, rekor herhalde. ;)

Recep abi bilirsin eskiden HD 6950'yi HD 6970 yapanlar vardı hack ile. Ve biraz risk vardı bunu yaparken. Ama HD 7970'i HD 7970 GHz Edition'a çevirdiğimiz zaman hiç risk yomuş diye duydum... Herkes öyle diyor. ;)

HD 6950 to HD 6970 yaparken risk olmasının sebebi, İki kartın da ayrı güç pinleri olduğundandır. HD 6970'in 8+6, HD 6950'nin 6+6 pin güç girişleri var. Bu yüzden yük altında bazen sorun çıkabiliyor. Fakat 7970 ve 7970 Ghz edition, aynı güç girişleri olduğundan sorun çıkmıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı