Oyun için Linux dağıtımı önerisi

Cemkoray

Kilopat
Daha fazla  
Uzun zamandır Windows kullanıcısıyım, fakat bir değişiklik yapıp Linux geçme kararına vardım ama bu konuda pek bir bilgi sahibi değilim.
Ben bilgisayarı sadece oyun oynamak için kullanan bir bireyim ve sizden ricam en iyi oyun performansı alan Linux dağıtımı önermenizi istiyorum.

Özellikler:
  • Ryzen 7 2700X.
  • ASUS ROG STRIX 1660 Ti.
  • 16 GB 3200MHz RAM.

Counter-Strike: Global offensive, Don't Starve Together, Euro Truck Simulator 2, Garry's Mod, Dying Light, Tom Clancy's Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, Rocket League, The Forest, Grand Theft Auto V, Paladins,
Playerunknown's battlegrounds, Fall Guys: Ultimate knockout, efootball PES 2021 season Update, Red Dead Online, Mount & Blade: Warband, Payday 2, Tower unite, Apex Legends, Arma 3,
Forza Horizon 4, League of Legends, Valorant, Metin2, witch it.
Forza ve Pubg oynanmıyor diye biliyorum. Ayrıca Apex'de sıkıntılı. Valorant'ı direkt unutabilirsin.

Alakası yok, her türlü 30-60 FPS arası fedakarlıkta bulunacaksınız CS:GO'da. Bilmeden yazmayın lütfen ayrıca.
Karşılaştırma videolarını izle görürsün. Native destek var CS:GO'da.

Artı -2 Eksi
Counter-Strike: Global offensive, Don't Starve Together, Euro Truck Simulator 2, Garry's Mod, Dying Light, Tom Clancy's Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, Rocket League, The Forest, Grand Theft Auto V, Paladins,
Playerunknown's battlegrounds, Fall Guys: Ultimate knockout, efootball PES 2021 season Update, Red Dead Online, Mount & Blade: Warband, Payday 2, Tower unite, Apex Legends, Arma 3,

Tom Clancy's Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, The Forest, Grand Theft Auto V, Paladins, Playerunknown's battlegrounds, Fall Guys, efootball PES 2021 season Update, Red Dead Online, Apex Legends, Arma 3, Forza Horizon 4, League of Legends, Valorant, Metin2, witch it.

Bu oyunları oynayamazsın! Dediklerimin doğrudan desteği yok.

Tavsiyem dualboot olarak oynayabildiklerinizi GNU/Linux'ta, desteklemeyenleri Windows'ta oynamanızdır.

Tom Clancy's Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, The Forest, Grand Theft Auto V, Paladins, playerunknown's battlegrounds, Fall Guys, efootball PES 2021 season Update, Red Dead Online, Apex Legends, Arma 3, Forza Horizon 4, League of Legends, Valorant, Metin2, witch it.

Bu oyunları oynayamazsın! Dediklerimin doğrudan desteği yok.
Grand Theft Auto V çoğu distro ile çalışıyor, şahsen oynadım. Forza Horizon 4 yakın zamanda Bronze aldı protondbde, League of Legends halen çalışıyor arkadaşım oynuyor, The Forest performans sorunlarını saymazsak sorunsuz çalışıyor. Eğer native destekden bahsediyorsanız doğrudur. Diğerlerini bilmiyorum.

Linux oyun oynamak için yapılmamıştır.
Hiçbiri oyun oynamak için yapılmamıştır, önemli olan destek.

Forza ve PUBG oynanmıyor diye biliyorum. Ayrıca Apex'de sıkıntılı. Valorant'ı direkt unutabilirsin.
Forza yakın zamanda bronz aldı, tabii ne kadar stabil olduğu tartışılır.

Alakası yok, her türlü 30-60 FPS arası fedakarlıkta bulunacaksınız CS:GO'da. Bilmeden yazmayın lütfen ayrıca.
Tam tersi, Linux'ta 20 FPS'e kadar fark alabiliyorsunuz CS:GO'da. Araştırıp yazın.

Counter-Strike: Global offensive oynanır (kendim denedim) , Don't Starve Together oynanır (kendim denedim), Euro Truck Simulator 2 oynanır (kendim denedim) fakat TruckersMP ile oynayabileceğini sanmam, Garry's Mod oynanır (kendim denedim) , Tom Clancy's Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oynanmaz, Rocket League oynanır, The Forest 30 FPS'e kadar performans problemine katlanabileceksen oynanır (kendim denedim), Paladins oynanmaz, PUBG oynanmaz, Fall Guys oynanmaz, Mount & Blade: Warband oynanır, Payday 2 oynanır, Apex Legends oynanmaz, League of Legends oynanır, Valorant oynanmaz. Emin olmadıklarımı yazmadım, buradan bakabilirsin desteklenen Steam oyunlarına.

Uzun zamandır Windows kullanıcısıyım, fakat bir değişiklik yapıp Linux geçme kararına vardım ama bu konuda pek bir bilgi sahibi değilim.
Ben bilgisayarı sadece oyun oynamak için kullanan bir bireyim ve sizden ricam en iyi oyun performansı alan Linux dağıtımı önermenizi istiyorum.

Özellikler:
  • Ryzen 7 2700X.
  • ASUS ROG STRIX 1660 Ti.
  • 16 GB 3200MHz RAM.
Sizin bilgisayarınızın hiçbir distroda performans sorunu yaşayacağınızı sanmıyorum. Distroyu kendiniz seçmenizi tavsiye ediyorum, böylelikle size en uygun olanı bulabilirsiniz. Diğer arkadaşlarımızın söylediği distrolara bakarak sevdiğini seçebilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı