Oyun için Linux dağıtımı önerisi

Drauger OS oyun için oldukça iddialı bir distro. Ayrıca aşağıya bırakacağım linkten yine oyun için yapılmış, modifiye bir Fedora distrosu olan nobara OS'u da inceleyebilirsiniz.

Hocam sizin attığınız mı Mint mi Zorin OS mu Manjaro mu oyun için ve kullanım kolaylığı açışından daha iyi yani hem oyun için iyi olacak hem ilk defa Linux kullanacağım karmaşık olmayacak.

Hocam sizin attığınız mı Mint mi Zorin OS mu Manjaro mu oyun için ve kullanım kolaylığı açışından daha iyi yani hem oyun için iyi olacak hem ilk defa Linux kullanacağım karmaşık olmayacak.
Üçü de kolay dağıtımlar. Benim aralarından önereceğim Manjaro veya Zorin OS olur. Mint'i sevemedim gitti. Ama Zorin OS daha kolaydır tabii.

Üçü de kolay dağıtımlar. Benim aralarından önereceğim Manjaro veya Zorin OS olur. Mint'i sevemedim gitti. Ama Zorin OS daha kolaydır tabii.

Hocam bir de nobara diye bir şey görmüştüm YouTube'da arkadaşta atmış zaten o daha mı iyi olur? Yoksa Zorin OS, Manjaro daha mı iyi olur bir de Mint'i neden sevmiyorsunuz.

Hocam bir de nobara diye bir şey görmüştüm YouTube'da arkadaşta atmış zaten o daha mı iyi olur? Yoksa Zorin OS, Manjaro daha mı iyi olur bir de Mint'i neden sevmiyorsunuz.
Mint fazla basit bir dağıtım. Pek bir şey yapamıyorsunuz. Zorin OS'da öyle gerçi ancak Zorin OS'un GNOME masaüstü kullanması güzel bir şey. Manjaro ise Arch tabanlı olduğu için biraz daha zor kalır Zorin OS'un yanında. Üstelik Zorin OS'un geniş yazılım marketi sayesinde rahatça Steam vs kurabilirsiniz. Ve bir şey belirteyim. Roblox oynayacaksanız çok stabil çalışmaz. Grapejuice diye bir uygulama kullanmanız gerekir. Valorant, Lol ve Fortnite gibi oyunları da unutun. Oyun için Linux kullanılmaz.

Mint fazla basit bir dağıtım. Pek bir şey yapamıyorsunuz. Zorin OS'da öyle gerçi ancak Zorin OS'un GNOME masaüstü kullanması güzel bir şey. Manjaro ise Arch tabanlı olduğu için biraz daha zor kalır Zorin OS'un yanında. Üstelik Zorin OS'un geniş yazılım marketi sayesinde rahatça Steam vs kurabilirsiniz. Ve bir şey belirteyim. Roblox oynayacaksanız çok stabil çalışmaz. Grapejuice diye bir uygulama kullanmanız gerekir. Valorant, Lol ve Fortnite gibi oyunları da unutun. Oyun için Linux kullanılmaz.
LoL calisiyor Linux'da.

Mint fazla basit bir dağıtım. Pek bir şey yapamıyorsunuz. Zorin OS'da öyle gerçi ancak Zorin OS'un GNOME masaüstü kullanması güzel bir şey. Manjaro ise Arch tabanlı olduğu için biraz daha zor kalır Zorin OS'un yanında. Üstelik Zorin OS'un geniş yazılım marketi sayesinde rahatça Steam vs kurabilirsiniz. Ve bir şey belirteyim. Roblox oynayacaksanız çok stabil çalışmaz. Grapejuice diye bir uygulama kullanmanız gerekir. Valorant, LoL ve Fortnite gibi oyunları da unutun. Oyun için Linux kullanılmaz.

Sadece Roblox bir de Fall Guys oynayacagım güvenlik sebeblerinden geçeceğim ama 2 işletim sistemi kullanacağım hem Windows 11 hem de Linux.

Çalışmıyor hocam emin misiniz? Riot oyunları Linux desteği vermiyor ve hile engelleyicileri yüzünden wine ile de çalışmıyor.
Hocam ben çalışıyor diye duymuştum ancak ışınlanma sorunu mu ne varmış maça.

Yeni konular

Geri
Yukarı