Oyun için Linux dağıtımı önerisi

Pop_OS!, Garuda Linux olabilir. Aslında bu iki dağıtımı da pek sevmiyorum. Manjaro KDE veya XFCE kullanabilirsiniz. KDE masaüstü özelleştirilebilir ancak fazla olmasa da biraz ağırdır. XFCE ise daha az özelleştirilebilir ama baya hafif bir masaüstüdür. Size tavsiyem Manjaro olur. Garuda RGB temalı garip bir dağıtım. Pop_OS! GNOME masaüstünü kullanan oyun için yapılmış bir dağıtımdır.

Eki Görüntüle 1611853
İsterseniz şu an benim kullandığım Zorin OS Pro 16'yı kullanabilirsiniz. GNOME masaüstünü kullanıyor. Oldukça rahat ve hızlı bir dağıtım.
Zorin OS Pro çok pahalı ve mantıksız. Bunun yerine GNOME kullanan herhangi bir Ubuntu tabanlı dağıtım aynı işi görür eğer amaç "Mac'imsi" bir görünüş elde etmekse. Onun dışında performans vb anlamında aman aman bi özelleştirmesi yok Zorin'in.

Zorin OS Pro çok pahalı ve mantıksız. Bunun yerine GNOME kullanan herhangi bir Ubuntu tabanlı dağıtım aynı işi görür eğer amaç "Mac'imsi" bir görünüş elde etmekse. Onun dışında performans vb anlamında aman aman bi özelleştirmesi yok Zorin'in.
Ben de değiştirmeyi düşünüyorum bu aralar.

Zorin OS Pro çok pahalı ve mantıksız. Bunun yerine GNOME kullanan herhangi bir Ubuntu tabanlı dağıtım aynı işi görür eğer amaç "Mac'imsi" bir görünüş elde etmekse. Onun dışında performans vb anlamında aman aman bir özelleştirmesi yok Zorin'in.

Hocam sizce nobara mı Kubuntu mu yoksa başka bir şey mi?

Hocam sizce nobara mı Kubuntu mu yoksa başka bir şey mi?
Nobara Linux, Fedora'nın oyun için özelleştirilmiş versiyonu. Tek özelleştirme oyuna yönelik değil ama yine de :D. Steam vb yazılımlar ile performansı iyi olsa gerek.
Ben hali hazırda özelleştirilmiş masaüstü ortamını aşırı beğendiğim için ArchCraft kullanıyorum. (Ek olarak Arch'ın paket yöneticisini kullanmak daha rahat geliyor. pacman ve yay kullanımı çok rahat.) Özelleştirilmiş BSPWM ve OpenBox kullanıyor. Oyun için tavsiye eder miyim bilmiyorum. ArchCraft'ta sadece Hades oynadım.

Son düzenleme:
Ben de şöyle bir öneri sunayım. Ana amacınız oyun oynamaksa, protondb sitesinden oynayacağınız oyunların sayfasında yorumlara bakın. Çoğu yorum yapanın hangi dağıtım kullandığı da görülür. Başka oyunlara da bakın millet ne kullanıyor diye. Sonra mümkünse yorumlarda sizin donanım özelliklerine denk kişiler neler kullanıyor onlara bakın.

Ben genelde Arch Linux görüyorum. Diyorum ki demekki milletin bir bildiği var ki Arch'ta oynuyor. Arch linux ya da en azından Arch tabanlı bir dağıtım öneriyorum bu yüzden. Manjaro, Endeavour gibi dağıtımlar olabilir mesela.

Ben de şöyle bir öneri sunayım. Ana amacınız oyun oynamaksa, protondb sitesinden oynayacağınız oyunların sayfasında yorumlara bakın. Çoğu yorum yapanın hangi dağıtım kullandığı da görülür. Başka oyunlara da bakın millet ne kullanıyor diye. Sonra mümkünse yorumlarda sizin donanım özelliklerine denk kişiler neler kullanıyor onlara bakın.

Ben genelde Arch Linux görüyorum. Diyorum ki demek ki milletin bir bildiği var ki Arch'ta oynuyor. Arch Linux'ya da en azından Arch tabanlı bir dağıtım öneriyorum bu yüzden. Manjaro, endeavour gibi dağıtımlar olabilir mesela.

Hocam Arch Linux mu Manjaro mu sizce daha iyi size göre ben internetten araştıracağım yine protondb sitesinden.

Yeni konular

Geri
Yukarı