Oyun için Linux önerisi

Makaleler
1
Merhabalar, artık Windows'tan sıkıldığım için Linux'a geçmek istiyorum ama nasıl geçeceğim bilmiyorum. Birde Windows 10'da driver sıkıntısı yaşıyordum Linux'da yaşar mıyım?

- Oyun için hangi Linux'u kurmalıyım?
- Bildiğimiz Rufus ile kurulabilen bir şey mi?
- Driver sıkıntısı yaşar mıyım?

Bu soruların cevabını aldıktan sonra umarım Linux kurup sistemi daha hafifletmiş ve oyun için daha iyi deneyim almış olurum. Şimdiden teşekkürler.

Sistem : GeForce GT 540M 2GB | Intel HD Graphics 3000 | Intel i5-2430m | 6GB Ram | 500 GB HDD

[Oynayacağım oyunlar : VALORANT ve bazı Steam oyunları]
[Kullanacağım uygulamalar: Discord, Steam, Epic Games vb.]

Merhaba, artık Windows'tan sıkıldığım için Linux'a geçmek istiyorum ama nasıl geçeceğim bilmiyorum. Bir de Windows 10'da driver sıkıntısı yaşıyordum Linux'da yaşar mıyım?

Bu soruların cevabını aldıktan sonra umarım Linux kurup sistemi daha hafifletmiş ve oyun için daha iyi deneyim almış olurum. Şimdiden teşekkürler.

Sistem: GeForce GT 540M 2 GB | Intel HD Graphics 3000 | Intel i5-2430M | 6 GB RAM | 500 GB HDD

Riot Games oyunları Linux desteklemiyor.

Çoğu oyun oynanıyor bu arada. Crack bile oynanıyor.

Endeavour OS oyun için iyi olacaktır yeniyseniz. Ama biraz zor gelebilir yeni başlayan birisine. En iyi oyun deneyimini Arch tabanlı dağıtımlar sağlıyor şimdilik. (Gentoo'yu test etmedim.)

Merhaba, artık Windows'tan sıkıldığım için Linux'a geçmek istiyorum ama nasıl geçeceğim bilmiyorum. Bir de Windows 10'da driver sıkıntısı yaşıyordum Linux'da yaşar mıyım?

Sistem: GeForce GT 540M 2 GB | Intel HD Graphics 3000 | Intel i5-2430M | 6 GB RAM | 500 GB HDD

Driver indirmezseniz tabii kı sıkıntı yaşarsınız Linux zaten oyun için olan bir işletim sistemi değil dolayısıyla FPS değerleri Windows 10'a göre bir hayli düşecektir. İsterseniz Windows 10 kenarda dursun çünkü Linux çabuk alışalacak bir şey değil hele amacınız oyunasa en fazla 1 hafta sonra geri geçersiniz zaten.

Driver indirmezseniz tabii kı sıkıntı yaşarsınız Linux zaten oyun için olan bir işletim sistemi değil dolayısıyla FPS değerleri Windows 10'a göre bir hayli düşecektir. İsterseniz Windows 10 kenarda dursun çünkü Linux çabuk alışalacak bir şey değil hele amacınız oyunasa en fazla 1 hafta sonra geri geçersiniz zaten.
Ne kadar da cahilce yazılmış...
Linux'ta daha fazla FPS alırsınız genellikle.
Bakarsınız.

Bakarsınız.

İstisnalar olamaz demedim ama çoğu oyunda yine de Windows 10 önde.

Bakarsınız.

Oyunlar için Linux vs Windows Bu konuyu da incelemenizi öneririm bay cahil olmayan.

Windows 10'da değilim hocam Windows 8.1'deyim şuan.

Ama Lol oynanabiliyor. Valorant Anti-Cheat yüzünden oynanmıyor.
O zaman Valorant oynayamıyorum?

Gayet de çabuk alışılır. Atom parçalamıyorsunuz. Ayrıca, bir çok oyun rahatça oynanıyor ve linux oyun kısmında da gelişiyor. Steam Deck'i de hatırlatmak isterim. Pacmanİnstall'ın rehberine bakın isterseniz. Sadece tek taraflı okuma ile bir şey öğrenemezsiniz.

Windows 10'da değilim hocam Windows 8.1'deyim şuan.

O zaman Valorant oynayamıyorum?
Maalesef oynayamıyorsunuz.

Geri
Yukarı