Oyun için Manjaro vs Fedora

Regicide

Centipat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Fedora 40 + KDE
Gaming için hangisi (sadece Gaming değil, yazılım da dahil)?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fedora kullan derim; Manjaro, Arch tabanının Ubuntu'su bildiğin. Burası yeterli olacaktır neden önerilmediği hakkında: Manjarno
Tarihin gördüğü en rezil işletim sistemi. Her türlü gereksiz şey var içinde.

Fedora kullan derim; Manjaro, Arch tabanının Ubuntu'su bildiğin. Burası yeterli olacaktır neden önerilmediği hakkında: Manjarno

Tarihin gördüğü en rezil işletim sistemi. Her türlü gereksiz şey var içinde.

Bir daha espri yapma kanka.

Bir daha espri yapma kanka.

2006'dan kalma sürücülerle dolu, sağından solundan telemetri fışkıran, kerneli yamana yamana yıpranmış Windows 10/11 kullan o zaman sen, bizde sana gülelim. Her halükarda GNU/Linux kullanırım (ki zaten kullanıyorum). Oyun, günlük kullanım veya ne dersen de her türlü Windows denilen rezalete farkını koyuyor. Resmi olarak desteklenmeyen LoL'ü bile Windows'tan daha iyi oynatıyorken, arayüzü kafama göre özelleştirebilirken, kafama göre iş yapabilirken, sistemim arka planda Android 11 açıkken 700 MB RAM tüketirken asıl komedi senin Windows daha iyi demen oluyor.

Hocam Linux'da oyun işini unut bence, Dual boot filan yapabilirsin imkanın varsa.

Öyle yapacağım harcore oyuncu değilim sadece arada bir giriyorum ama iyi performans istiyorum.

2006'dan kalma sürücülerle dolu, sağından solundan telemetri fışkıran, kerneli yamana yamana yıpranmış Windows 10/11 kullan o zaman sen, bizde sana gülelim. Her halükarda GNU/Linux kullanırım (ki zaten kullanıyorum). Oyun, günlük kullanım veya ne dersen de her türlü Windows denilen rezalete farkını koyuyor. Resmi olarak desteklenmeyen LoL'ü bile Windows'tan daha iyi oynatıyorken, arayüzü kafama göre özelleştirebilirken, kafama göre iş yapabilirken, sistemim arka planda Android 11 açıkken 700 MB RAM tüketirken asıl komedi senin Windows daha iyi demen oluyor.
Fedora da Gnome çok ram kullanıyor KDE mi, Game Edition mu?

EndeavourOS'tan daha iyi galiba Fedora.

Son düzenleme:
Öyle yapacağım harcore oyuncu değilim sadece arada bir giriyorum ama iyi performans istiyorum.

Oynadığın oyunlar kernel-anticheat vesaire kullanmıyorsa gerek yok, daha fazla performans alıyorsun GNU/Linux'ta.

Fedora da GNOME çok RAM kullanıyor; KDE mi, Game Edition mu?

GNOME Software'i silerseniz RAM tüketimi azalıyor zaten, ama gerek yok buna zaten aynı performansı alırsınız muhtemelen. Oyun için gerekli dosyaları da dnf üzerinden kurabilirsiniz.

EndeavourOS'tan daha iyi galiba Fedora.

Ben Endavour'da sürekli sorun yaşadım, belki siz yaşamazsınız ve daha iyi çalışabilir. Denemek lazım, kesin bir şey diyemiyorum.

Geri
Yukarı