Oyun İçin Sistem Toplama

MSI GTX 970 VS SAPPHIRE R9 390 ???

• Oy verenlerin toplamı
    47
Neden Sapphire ve Zotac tavsiye etmiyorum ?
Konunun tamamından benim çıkarttığım sonuç şu: sapphire ve zotac (zotac beni de mağdur etmiştir.) kullanıp memnun olan insanlar var ancak gördüğünüz gibi bu işin uzmanları sapphire nin kullanıcı mağduriyeti oranı yüksek bir marka olduğunu söylüyor. Bahsettiğiniz testte sapphire önde olabilir ancak şöyle bir gerçek var sapphire, asus ve msi ile kullanıcı memnuniyeti konusunda yarışamaz. Bunu ben değil on yıldır bu işin içinde olan recep baltaş söylüyor. Yani iddia ettiğiniz gibi insanlar reklamlara veya sapphirenin birkaç modelinde başarısız olmasına bakarak "sapphire pişmanlıktır" yargısına varmıyorlar. Bu işin uzmanlarının yorumlarına ve çevresindeki sapphire kullanıcılarının şikayetlerine bakarak bunu söylüyorlar.
Ek olarak:

R9 380X ve 380'de Asus vs Sapphire karşılaştırması:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Asus'u gözünüzde çok büyütüyorsunuz.
Hocam pardon ama iyi misiniz? Ben size sıcaklık değerleri, oc performansı ve kullanıcı memnuniyetinden bahsediyorum siz kalkıp bana r9 380x ve r9 380 i kıyaslıyorsunuz ve farkındaysanız videonun sonunda verilen sıcaklık değerlerinde yine asus önde. Technopatın msi r9 390x testini bi izleyin derim. Adamlar gpu çekirdeğinin çevresindeki bileşenlerin bile soğutması için ne kadar uğraşmışlar. Sapphirenin bu markalarla kıyaslanması bile saçma. Şimdi kimse bana "ben sapphire kullanıyorum çok memnunum" veya "kaynımda zotac var çok iyi" demesin. Adamlar milyonlarca kart üretiyo tabi ki birileri memnun olacak. Ben bir markayı değerlendirirken şikayetlere ve elinden binlerce kart geçmiş insanların yorumlarına bakarım ve bu insanlar her fırsatta sapphire tercih etmeyin diyorlar.
Ek olarak:
MSI GTX970 veya Sapphire R9 390 Nitro ?

Neden Sapphire ve Zotac tavsiye etmiyorum ?
Konunun tamamından benim çıkarttığım sonuç şu: sapphire ve zotac (zotac beni de mağdur etmiştir.) kullanıp memnun olan insanlar var ancak gördüğünüz gibi bu işin uzmanları sapphire nin kullanıcı mağduriyeti oranı yüksek bir marka olduğunu söylüyor. Bahsettiğiniz testte sapphire önde olabilir ancak şöyle bir gerçek var sapphire, asus ve msi ile kullanıcı memnuniyeti konusunda yarışamaz. Bunu ben değil on yıldır bu işin içinde olan recep baltaş söylüyor. Yani iddia ettiğiniz gibi insanlar reklamlara veya sapphirenin birkaç modelinde başarısız olmasına bakarak "sapphire pişmanlıktır" yargısına varmıyorlar. Bu işin uzmanlarının yorumlarına ve çevresindeki sapphire kullanıcılarının şikayetlerine bakarak bunu söylüyorlar.

Hocam pardon ama iyi misiniz? Ben size sıcaklık değerleri, oc performansı ve kullanıcı memnuniyetinden bahsediyorum siz kalkıp bana r9 380x ve r9 380 i kıyaslıyorsunuz ve farkındaysanız videonun sonunda verilen sıcaklık değerlerinde yine asus önde. Technopatın msi r9 390x testini bi izleyin derim. Adamlar gpu çekirdeğinin çevresindeki bileşenlerin bile soğutması için ne kadar uğraşmışlar. Sapphirenin bu markalarla kıyaslanması bile saçma. Şimdi kimse bana "ben sapphire kullanıyorum çok memnunum" veya "kaynımda zotac var çok iyi" demesin. Adamlar milyonlarca kart üretiyo tabi ki birileri memnun olacak. Ben bir markayı değerlendirirken şikayetlere ve elinden binlerce kart geçmiş insanların yorumlarına bakarım ve bu insanlar her fırsatta sapphire tercih etmeyin diyorlar.
Ek olarak:
MSI GTX970 veya Sapphire R9 390 Nitro ?

Tamam siz çok akıllısınız her şeyi biliyorsunuz. İngilizceniz olsaydı size bunları açıklama gereği duymazdım, fikirlerinizin sınırları tek bir forumu geçerdi, yalnızca Türkiye sınırlarından çıkardı bu sayede gerçekten genel kullanıcı memnuniyetini görürdün. Dar düşünceli olmazdın. Ama malesef artık çok üşendim bunları açıklamaktan, siz istediğinizi yapabilirsiniz, kazık yiyebilirsiniz, zaten tavsiyeyi size değil, konuyu açan arkadaşa yaptım bu konuda muhattabım siz değilsiniz. Bu tartışmayada burada bir son verelim.

Tamam siz çok akıllısınız her şeyi biliyorsunuz. İngilizceniz olsaydı size bunları açıklama gereği duymazdım, fikirlerinizin sınırları tek bir forumu geçerdi, yalnızca Türkiye sınırlarından çıkardı bu sayede gerçekten genel kullanıcı memnuniyetini görürdün. Dar düşünceli olmazdın. Ama malesef artık çok üşendim bunları açıklamaktan, siz istediğinizi yapabilirsiniz, kazık yiyebilirsiniz, zaten tavsiyeyi size değil, konuyu açan arkadaşa yaptım bu konuda muhattabım siz değilsiniz. Bu tartışmayada burada bir son verelim.
Ben herşeyi biliyorum mu dedim veya çok akıllıyım gibi bir ifade mi kullandım? İngilizce bilmediğimi nereden biliyorsunuz? Teknoloji ile ilgili birşey tartışıyoruz ve ben fikirlerimi açıklıyorum niye bu sinir? Muhattabım değilsiniz diyorsunuz da direk mesajımı alıntılayıp cevap yazdınız 2 mesaj önce bu nasıl bir çelişki? Kaliteye para vermek kazık yemek değildir. Mesajınızda neredeyse hakarete varan cümleler kullanmanızdan anlaşılıyor ki egonuz sizden çok daha büyük asıl bundan sonra siz benim muhattabım değilsiniz.

@Asg66 Demişsiniz ki: Şimdi kimse bana "ben sapphire kullanıyorum çok memnunum" demesin. Olumlu yorumları dinlemiyorsunuz. Ama olumsuz yorumları dikkate alıyorsunuz. Size anlatabileceğimiz bir şey olduğunu sanmıyorum.

Konu sahibi arkadaşa sesleniyorum, Sapphire kesinlikle güvenilir bir marka. Tercih edebilirsiniz, bu öneriyi Sapphire R9 280 Dual-X takılı bilgisayarımdan yapıyorum.

@Asg66 konuşuyorsun da araştırma yapmadan sağdan soldan duydukların ile. Cevap vermeye gerek yok sana. Kendi kendine ağlıyorsun. :)
Mesajlarımda söylediğim şeylerin yanında neye göre söylediğimi de veriyorum delilsiz konuşan sizsiniz. Cevap vermeye gerek yok deyip her mesajıma cevap vermeniz de ilginç :). Bu arada moderatörlere senin kadar ağlayan başka biri yok bu forumda.

@Asg66 Demişsiniz ki: Şimdi kimse bana "ben Sapphire kullanıyorum çok memnunum" demesin. Olumlu yorumları dinlemiyorsunuz. Ama olumsuz yorumları dikkate alıyorsunuz. Size anlatabileceğimiz bir şey olduğunu sanmıyorum.

Konu sahibi arkadaşa sesleniyorum, Sapphire kesinlikle güvenilir bir marka. Tercih edebilirsiniz, bu öneriyi Sapphire R9 280 Dual-X takılı bilgisayarımdan yapıyorum.
Mesajımdan hiçbir şey anlamadığınız çok açık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesajlarımda söylediğim şeylerin yanında neye göre söylediğimi de veriyorum delilsiz konuşan sizsiniz. Cevap vermeye gerek yok deyip her mesajıma cevap vermeniz de ilginç :). Bu arada moderatörlere senin kadar ağlayan başka biri yok bu forumda.

Senin şu anda sabit fikirli oluşundan zaten sana ne gösterirsek gösterelim, kabul etmeyeceksin. Düzgün okuyup araştırırsan zaten bahsettiğimiz şeyleri anlayabilirsin. Şu an biz sana ne söylersek söyleyelim kabul etmeyeceksin zaten. Bu nedenle sana cevap vermek zaman kaybı gibi geliyor bizim için.

Bir zamanlar bende senin gibi düşünüyordum Sapphire konusunda. Foruma yeni üye olduğum zamanlardı o zaman. Yine seninkilere benzer şeyler söylemiştim ve birebir senin attığın linkleri atmıştım. Ve hatta @BERWAR nickli tecrübeli bir üyeyle tartışmıştım. İyikide tartışmışım sonucunda bir şeylerin doğrusunu öğrendim.

Ama senden farkım bunun üstüne uzun bir araştırma yapmıştım ve yanıldığımı fark etmiştim. Sonrasında bu klasik "Sapphire kötüdür." mantığımdan çıktım. Araştırmalarım sonucunda öğrendiğim şey özetle, Sapphire'e yalnızca Türkiye'de kötü deniliyor ve bu iddiaların ortaya çıkma sebebi ise Sapphire'in bir yada iki ekran kartı modelinin ciddi sorunlu çıkmış olmasıydı. Daha sonra Sapphire kötü damgası yedi ve yurdumuzun size benzer, araştırma yapıp kendi kendine öğrenemeyen, anlamadan sağdan soldan duyma laflarla doğruca grup psikolojisine adapte olan insanları, Sapphire'i her zaman kötülemeye başladı.

Hepinizin ortak bir yanı var, "Sapphire neden kötü?" sorusuna tek cevap "MSI ve ASUS'la karşılaştırılamaz.", "Kötü işte o yüzden.", "OC'u kötü, soğutması kötü o yüzden." gibi klasik cevaplar veriyorsunuz ancak. Ama bu cevaplarınıza "Neden öyle? Niye bu şekilde düşünüyorsunuz, ayrıntılı açıklar mısınız?" denildiğinde düzgün bir cevap veremez oluyorsunuz. Tek bildiğiniz şey Sapphire kötüdür, ASUS 937393628 kat daha iyidir, bitti bu kadar.

Ee siz bu mantığa sahipken, biz size ne diyelim? Diyebileceğimiz bir şey yok ki. Dediğim gibi, siz kendi bildiğinizi okuyabilirsiniz. Benim bu konudaki asıl muhattabım siz değilsiniz konuyu açan kişi, bir derdi var ise o konuşabilir benimle. Zaten ancak boş çelişkiler yakalamaya çalışırsınız. Size iyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı