Oyun kanalımı bir türlü izletemiyorum

BoraRz

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar yaklaşık 6 yıldır YouTube'a videolar yüklüyorum. Yaşımın küçük olması oldukça etki ediyor bunu biliyorum fakat elimden gelenin en iyisini yaparak sizce nasıl oyun videolarımı izletebilirim? Küçük resimlerde oldukça güzel yaptığımı düşünüyorum. Video montajlarında da insanları fazla sıkmamak için sürekli gereksiz yerleri kesip, hızlandırmalarla güzelleştirmeye çalışıyorum. Haftada 2 video atıyorum artık eskiden bırakmıştım bu aralar oldukça hevesli bir şekilde devam ediyorum ve edeceğim. Sizce kanalımın bir videosuna göz atıp yaptığım yanlışları, beğenmediğiniz görmek istemediğiniz yanlarını söyler misiniz? Hatalarımı öğrenip kendimi geliştirmek ve güzel bir kitleye sahip olmak istiyorum.
Buyrun burada örnek olarak son videom var bir kontrol edin hatalarımı söyleyin lütfen ya da ne yapmam gerektiğini:
Minecraft'ta arkadaşlarımla beraber oynadığımız güzel bir seri (En Yenisi Ve Güncel):

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gayet iyi izlenmeye sahip olan bilgilendirme videom (Yeni):

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

FPS arttırmayla ilgili çektiğim video (Eski):

Ayrıca en büyük hayalim olan yayıncılığı internetim kötü olduğundan yapamıyorum. Ama 4 ay sonra TürkNet'e geçip yayıncılığa başlamayı düşünüyorum o konuyu önermenize gerek yok belirtmek istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı oyunlar oyna, hep bir oyuna takılı kalma. Minecraft gibi oyunların tutulacağını sanmam. Audacity kullan sesin düzgün ve titremeden gelsin. Düzgün ve net bir şekilde konuş. Şimdilik bir bunları yap ilerde bir kitlen olabilir.

Merhaba kardeşim videonun kalitesi cidden göze hoş geliyor bende 4 yıldır kendi çapımda içerik üretiyorum, çok bir bilgim yok fakat benden sana öneri biraz geniş kitleli oyunlarla veya kişilerle muhattap olman senin için iyi bir prim sağlar.

Fena değil çok fazla ileri sarma yapmışsın ama en azından montaj yapmayı biliyorsun. Sana tavsiyem oyun oynarken oyuna bağlı kalmaman izleyicileri muhabbetinle kendine çekmen. Yani senin şuan yaptığını herkes yapıyor. Farklı bir şeyler katmalısın.

Merhabalar yaklaşık 6 yıldır YouTube'a videolar yüklüyorum. Yaşımın küçük olması oldukça etki ediyor bunu biliyorum fakat elimden gelenin en iyisini yaparak sizce nasıl oyun videolarımı izletebilirim? Küçük resimlerde oldukça güzel yaptığımı düşünüyorum. Video montajlarında da insanları fazla sıkmamak için sürekli gereksiz yerleri kesip, hızlandırmalarla güzelleştirmeye çalışıyorum. Haftada 2 video atıyorum artık eskiden bırakmıştım bu aralar oldukça hevesli bir şekilde devam ediyorum ve edeceğim. Sizce kanalımın bir videosuna göz atıp yaptığım yanlışları, beğenmediğiniz görmek istemediğiniz yanlarını söyler misiniz? Hatalarımı öğrenip kendimi geliştirmek ve güzel bir kitleye sahip olmak istiyorum.
Buyrun burada örnek olarak son videom var bir kontrol edin hatalarımı söyleyin lütfen ya da ne yapmam gerektiğini:
Minecraft'ta arkadaşlarımla beraber oynadığımız güzel bir seri (En Yenisi Ve Güncel):

Gayet iyi izlenmeye sahip olan bilgilendirme videom (Yeni):

FPS arttırmayla ilgili çektiğim video (Eski):

Ayrıca en büyük hayalim olan yayıncılığı internetim kötü olduğundan yapamıyorum. Ama 4 ay sonra TürkNet'e geçip yayıncılığa başlamayı düşünüyorum o konuyu önermenize gerek yok belirtmek istedim.
Kolonya içme chalenge yap.

Sana birkaç önerim var;
  • Videolarının en az ilk 15 saniyesine, video içeriğindeki eğlenceli anların montajını koy.
  • Kendine has bir tarz yarat.
  • Çekimlerin için "Audacity" kullan ve bu program sayesinde dip sesten kurtul.
  • Facebook'da bir ton "Youtube" yardımlaşma grupları var. Videolarını burada paylaş.
  • Eğer yapabilirsen reklam ver.
  • İçeriklerini önce kendin izle. Eğer video seni eğlendirmiyor ve içine çekmiyorsa asla yayınlama, yenisini çek.
  • Bir anda kimse kolay kolay büyüyemez, hele ki oyun kanallarında. Bu yüzden çok çalışman ve rutin yapman gerekir.,
  • Bir daha asla bu soruyu sorma!

Ben de bir ara denemiştim olmadı. Bu işi yapmak için en azından doğru dürüst yapmak için belli şartlar var. Öncelikle üst seviye ve güncel bir PC ve güncel konsollar olacak. Oyunları hep orijinal alacaksın. Özellikle hikaye tabanlı oyunları çıkar çıkmaz çekip YouTube'a atacaksın. İnternet hızın yüksek olacak. Kanal tanıtım videosu yapacaksın. Ağzın iyi laf yapacak. Sosyal medyada da tanınan biri olmak izlenme oranını artırır. Ekonomik durumun iyi olacak ki bu saydıklarımın hepsini her zaman karşılayabilesin. Bu saydıklarımı karşılamak için de biraz yetişkin ve ekonomik durumu iyi olan biri olmak gerekir. Orta gelirli ya da fakir bir ailenin çocuğu olup, öğrenci olup ya da asgari ücretle çalışan bir insan olup bunları karşılayamazsın. Youtuberlar ne yapıyor? Adam 25.000 TL kasa topluyor. Her oyunu orijinal alıyor ki orijinal oyunlar 200-300 TL. Bu yaşta saydıklarımın hepsi sende varsa devam et yoksa sabret ileride imkan olunca denersin tekrar. Ben de ileride imkan olursa tekrar denemek isterim oyun videosu çekme işini. 😉😉

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı