Oyun kaydında FPS düşüşü

Burak52TR

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel İşsiz
Ben Youtube'da yaklaşık 2 yıldır Metin2 videoları çeken biriyim. Bu zamana kadar 300'den fazla videom var ve bu videoların hepsini rahatlık bakımından Bandicam ile çektim. Bu ay içerisinde başka bir şehre taşındım ve bilgisayarımı vesaire getirdim. Yeni evde tekrardan bilgisayarımı kurduğumda kayıt aldığım zaman FPS 15'e sabitleniyor önceden 60 FPS'de rahat bir şekilde kayıt alabiliyordum.

373805

Kayıt tuşuna basmadan önceki FPS değeri. Metin2'den bilenler bilir bu ekran sadece resim ekranı 60 FPS sınırı olmasa oyunda bu ekranda 600 700 FPS'lere kadar çıkabilir.

373806

Bu da kayıt tuşuna bastığımdaki değer, normalde önceden kayıt alırken bu kısımda da 60 FPS alırdım.

373807

Oyun içi de bu şekilde değişen bir şey yok bu ekranda da 60 FPS alıyordum.

Taşındıktan sonra bilgisayarımı söküp işlemci ekran kartı termal macunu vesaire yeniledim tozunu aldım. Normalde her 2 ayda bir bilgisayarımı söküp macunlarını yenileyip tozunu alırım. Virüs taraması yaptım bütün sürücüler ve Windows en güncel durumda.

373813

Ekran kartı sıcaklığı

373814

İşlemci sıcaklığı

373815

Görev Yöneticisi Ekranım.

İşte durum böyle. Önceden rahatlıkla 60 FPS kayıt alabiliyordum, taşındıktan sonra bu değişti artık kayıt alırken 15 FPS'e kendini sabitliyor. Bir sürü şey denedim araştırdım ama çözemedim. Ben de çareyi size danışmakta buldum. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows ayarlarından Oyun Modu'nu bulun, kapatıp deneyin.

Kardeşim Bandicam'de video bölümü var, oradan video FPS'ini belirlersin ve video ayarlarınızı yapmalısınız. Daha önceden kasmadığını söylüyordunuz, belki güncellemeden sonra ayarlar değişmiştir bir bakın.

373880

çok fazla uğraştım ama sorunu çözemedim ve sıfırdan güncel windows indirip kurmak zorunda kaldım ve şuan eski haline geldi. Vaktinizi ayırıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı