Oyun nasıl yapılır?

PS4/5 Dreams oyunu ile kendi oyununu yapabilirsin. Bir yayıncı Avatar oyunu yapıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyun yaparken bazı kısımlarda vektörler, hatta bazı lise matematiği(11.-12. sınıf) de karşınıza çıkabiliyor. Bu durumda şu anki matematik ve fizik bilginizin yeterli olmayacağı düşüncesindeyim. Diğerlerinin de önerdiği gibi Scratch kullanmayı deneyebilirsiniz ancak beni hiç tatmin etmemişti.
İngilizce ve algoritma öğrenebilirsiniz şimdilik. 10.-11. sınıfa geçtiğinizde ise devamını getirirsiniz eğer pes etmezseniz.

Ek olarak lise matematiğinin çok da zorunlu olmadığı ancak oyunların bazı kısımlarının daha hoş gözükmesini sağladığını belirteyim :)
Mantığını anlamadan ezber ile de yapabilirsiniz fakat ne kadar etkili olabilir bilemem.

Mutlaka bir şey yapacağım diyorsanız Godot Engine kullanarak 2D bir oyun geliştirebilirsiniz. 3D istiyorum derseniz Unreal veya Unity Engine'e bakabilirsiniz.

İlk algoritma öğren sonra YouTube'dan ders videolarını izle. Bu seni nereye kadar götürür bilmiyorum. Ciddi bir iş vektör bilgin falan olması lazım. Programlama dilini bilmen lazım ama ilk önce algoritma. Scratch şimdilik seni idare edebilir.

Geri
Yukarı