Oyun nasıl yapılır?

Dostum bunu google’a soramıyorsan bence sen hiş başlama.

Artı -1 Eksi
Oyun yapmak istiyorum. Bana yardımcı videolar vb. gibi şeyler atarsanız sevinirim.
Hocam öyle pat diye "oyun yapacam" deyip yapamazsın. Başlangıç için Scratch var aşırı basic bir şey hiç bilgim yok diyorsan ondan başlayabilirsin. Daha detaylı olarak Unreal Engine var. Valorant gibi bir oyunun bile yapımında kullanılmış bir engine.

Dostum bunu Google'a soramıyorsan bence sen hiş başlama.

Dostum Google öyle her şeyin aracı değil gelirsin 12 yaşındaki çocuk yanlış bilgi verir 20 yaşındaki adam saçmalar ben burada bunu bilen kişilere soruyorum ki bana düzgün video atsınlar oyun yapmanın ciddi bir şey olduğunu biliyor musun Google'deki her şeye güvenilmez bunu bilen kişiler için buraya yazdım.

Hocam öyle pat diye "oyun yapacağım" deyip yapamazsın. Başlangıç için scratch var aşırı Basic bir şey hiç bilgim yok diyorsan ondan başlayabilirsin. Daha detaylı olarak Unreal Engine var. Valorant gibi bir oyunun bile yapımında kullanılmış bir Engine.

Hayır bilgi alıp başlayacağım oyun yapmak ciddi bir şey pat diye oyun yapacaksan Roblox'da yaparsın zaten arada Roblox'da yapmışlığım oluyor çok oyun yaptım ama oynanmadı.

Hayır bilgi alıp başlayacağım oyun yapmak ciddi bir şey pat diye oyun yapacaksan Roblox'da yaparsın zaten arada Roblox'da yapmışlığım oluyor çok oyun yaptım ama oynanmadı.
Hocam Roblox'ta yaptıysanız Lua'ya daha yakınsınızdır. Bende Lua öğreniyorum Love2d kullanıyorum. Araştırabilirsiz Youtube'den.

Öncelikle kodlama öğrenmen lazım. Oyun yapmak için en çok kullanılan dil C#. C# öğrenerek unity kodlayabilirsiniz. Ben aşağıdaki videoyu izlediğimde kafamda birkaç şey oluştu. İzlemeni öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da Unreal Engine:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

At0m adlı kanalı izleyebilirsin gerçekten hem eğitici hem eğlenceli

NOT: İlk öncelikle bu işe eğer gerçekten hiç bilmeden yapacaksan bunlar seni biraz idare eder. Ama ciddi anlamda bu işlere girmek istiyorsan bunlar yetmez. Bu yüzden SAĞLAM BİR KURS BULMALI YA DA ALMALISIN. Bunlar basit öneriler.

Öncelikle kodlama öğrenmen lazım. Oyun yapmak için en çok kullanılan dil C#. C# öğrenerek Unity kodlayabilirsiniz. Ben aşağıdaki videoyu izlediğimde kafamda birkaç şey oluştu. İzlemeni öneririm.

Bu da Unreal Engine:

AT0m adlı kanalı izleyebilirsin gerçekten hem eğitici hem eğlenceli.

Not: İlk öncelikle bu işe eğer gerçekten hiç bilmeden yapacaksan ya da ciddi anlamda yapmak istiyorsan tabii ki bunlar seni biraz idare eder. Bu yüzden sağlam bir kurs bulmalı ya da almalısın. Bunlar basit öneriler.

Anladım teşekkürler videoları ciddi bir şekilde izleyeceğim.

Kurslar satın alabilirsiniz.

Kurs önerileriniz var mıdır?

Geri
Yukarı