Oyun oynama isteği nasıl kazanılır?

MrDodiiiO

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 3 ay önce bilgisayarımda Windows güncellemelerinden kaynaklı FPS düşüşü ve donmalar oluyordu ve çözdüm ancak o günlerden beri oyun oynamıyorum ve isteğim de yok. Bazen bir istek geliyor gibi oluyor ancak sonra gidiyor. 1 ay önce bir kere en sevdiğim oyuna girdim ve oyunlara geri başlarım artık deyip sevindim ancak ondan sonra hiç oynamadım. Yeni 4 tane oyun almıştım ama onları indirmedim bile :( Bu durumu nasıl aşabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sevdiğiniz oyunları bulmanız lazım ben mesela aylarca PC'yi açmadım Valorant'a bir başladım bağımlısı oldum 6 da işten geliyorum 12'ye kadar aralıksız oynuyorum.

Sevdiğin türü bul.
Gözüne hoş gelen bir kaç oyunun gameplay videolarını izle.
Boş vakitlerini planla ve otur oyna.

Bu istenecek ve zorunlu olan bir şey değil keyfi bir şey. :)

Sevdiğiniz oyunları bulmanız lazım ben mesela aylarca PC'yi açmadım Valorant'a bir başladım bağımlısı oldum 6 da işten geliyorum 12'ye kadar aralıksız oynuyorum.
Eskiden 6 7 oyunumu gerçekten çok seviyordum (Valorant'da dahil) şimdi onlar dahil hiç bir oyuna giresim gelmiyor. Oyun dergisi (Level) okuyorum ve okurken de baya zevk alıyorum ancak iş oynamaya gelince aynı olmuyor :( Oyun oynasam mı diye düşünmek bile sıkıcı geliyor. Belki de son zamanlarda rutinleşen hayatımızda kaynaklı da olabilir.

En iyisi kanka 1-2 saat arada bir oyna keyif için bende uzun süre oynuyodum gerçekten benide sıkmıştı bende bıraktım onun yerine ya böyle forum ya dizi izleme yada kitap okuma

Sevdiğin türü bul.
Gözüne hoş gelen bir kaç oyunun gameplay videolarını izle.
Boş vakitlerini planla ve otur oyna.
En çok yarış ve aksiyon türlerini seviyorum, gameplay videolarını izlerken de zevk alıyorum ama oynarken (baya da iyi oynuyorum oyunları) sadece kısa süreli bir zevk alıyorum. Çıkınca bi daha giresim gelmiyor gibi.

Eskiden 6 7 oyunumu gerçekten çok seviyordum (Valorant'da dahil) şimdi onlar dahil hiç bir oyuna giresim gelmiyor. Oyun dergisi (Level) okuyorum ve okurken de baya zevk alıyorum ancak iş oynamaya gelince aynı olmuyor :( Oyun oynasam mı diye düşünmek bile sıkıcı geliyor. Belki de son zamanlarda rutinleşen hayatımızda kaynaklı da olabilir.
Hocam ben favori oyunum Rust ı bulana kadar en fazla 1 saat bakıyordum pc ye artık 11 saat bilr baktığım oluyor 10 dk sanıyorum favori oyununuzu bulun.

En iyisi kanka 1-2 saat arada bir oyna keyif için bende uzun süre oynuyodum gerçekten benide sıkmıştı bende bıraktım onun yerine ya böyle forum ya dizi izleme yada kitap okuma
Ben de son zamanlarda onlara yöneldim zaten. Bilim dergileri falan alıyorum baya da zevkli oluyorlar.
Hocam ben favori oyunum Rust ı bulana kadar en fazla 1 saat bakıyordum pc ye artık 11 saat bilr baktığım oluyor 10 dk sanıyorum favori oyununuzu bulun.
F1 2020'ydi ve en sevdiğim hobimde zaten F1 yarışı izlemek (ondan hala çok zevk alıyorum). Umarım gerçekten çok seveceğim bir oyun bulabilirim.

Geri
Yukarı