Oyun oynamak için en iyi Linux hangisidir?

bedirhan934

Centipat
Daha fazla  
Oyun oynamak için en iyi Linux. Hangisi hafif olsa iyi olur hafis ve hızlı. Oyun derken bazı Steam oyunları bir de Minecraft daha once Ubuntu falan kurdum ama agırlardı en hızlı olanı söylerseniz iyi olur.

Oyun oynamak için en iyi Linux. Hangisi hafif olsa iyi olur hafis ve hızlı. Oyun derken bazı Steam oyunları bir de Minecraft daha once Ubuntu falan kurdum ama agırlardı en hızlı olanı söylerseniz iyi olur.

Pop!_OS. Ubuntu tabanlı oyunculuk odaklı güzel bir dağıtım.

Onun haricinde hafiflik çok önemliyse Xubuntu kurabilirsiniz. Eğer Arch kullanmak isterim hazırım derseniz de EndeavourOS öneririm.

Onun haricinde hafiflik çok önemliyse Xubuntu kurabilirsiniz. Eğer Arch kullanmak isterim hazırım derseniz de EndeavourOS öneririm.

Arch kullanmak istiyorum sorun çıkar ise yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Pop!_OS rezalet bu arada.

Arch tabanı dışında oyun deneyimlerim hep çok kötü oldu.

Pop!_OS rezalet bu arada.

Hangi sürümde? Hangi sürücülerle?
Pop!_OS'te neredeyse her şey Rust ile baştan yazıldı. Daha fazla işlevi etkileyecek şekilde baştan yazdılar.
Örneğin pstate destekli işlemcilerde intel_pstate veye amd_pstate desteğini açarsanız power management otomatik olarak pstate'i kontrol edecek.
Tek sorun masaüstü ortamı şu an gereğinden ağır olduğu için performans düşürebiliyor.

Hangi sürümde? Hangi sürücülerle?
Pop!_OS'te neredeyse her şey Rust ile baştan yazıldı. Daha fazla işlevi etkileyecek şekilde baştan yazdılar.
Örneğin pstate destekli işlemcilerde intel_pstate veye amd_pstate desteğini açarsanız power management otomatik olarak pstate'i kontrol edecek.
Tek sorun masaüstü ortamı şu an gereğinden ağır olduğu için performans düşürebiliyor.
23.04 NVIDIA

P Durumlarını her dağıtımda açıyorum. Pop_OS!'da besleyemiyor DE'den. Varsayılan GNOME ile gelse yine iyi. Sistem 1.5GB RAM ile açılıyor. Tamam RAM kullanımı aşırı önemli değil de CPU kaynaklarını tüketmeyi çok iyi biliyor. Aşırı verim alamadım ve akıcı değildi. Custom GNOME biraz bozuyor.

Maalesef doğru, hatta bence de tek sorun bu.
Diğer komponentleri çok başarılı yazmışlar bence. Bu sorunu da düzeltseler gayet iyi olacak.
Drop da giriyor o Pop! eklentilerinden.

Bu arada Customization izni vermediydi bana sistem aynı zamanda. Tema dosyalarımı .themes'e çıkartırken sorun çıkarıp durdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı