Oyun oynamaktan sıkılmak

Hocam Önerdiğiniz yoyo var mı :D.
Hocam açıkçası ben de yeni başladım sayılır birkaç hafta önce aldım ben de. Eğer daha önce hiç yoyo almadıysanız responsive/unresponisve diye kavramlar var. Responsive(Duyarlı) yoyolae elinizi hafifçe çektiğinizde kendiliğinden yukarı gelir ve bunlar başlangıç için daha uygundur. Ama responsive yoyo ile başkangıç hareketlerinin ilerisini yapamazsınız. Unresponsive yoyolar elinizi çektiğinizde gelmez ve bunu geri çekmek için “binding” denilen hareketi yapmanız gerekir. Unresponsive yoyolar genelde daha profesyonel olur ve daha uzun süre dönerler ve büyüktürler. Kısacası genel olarak unresponsive yoyolar daha iyidir ama başlangıç için zor olabilir. Eğer para yönünde sıkıntı yoksa başlangıçta nispeten ucuz plastik responsive yoyo alın ilerleyince unresponsive alırsınız. Eğer bütçe konusunda sıkıntı varsa ve yoyoyu sıkılıp atmayacağınızı düşünüyorsanız unresponsive alın. Çok da zor değil, en fazla birkaç güne aradaki zorluk farkını sıfırlarsınız. Model önerisi yapmayacağım, Türkiye’den alıyorsanız zaten sadece Hepsiburada’da Magicyoyo satılıyor. Kaliteli yoyolar, ama az model var. Aliexpressten alabilirsiniz, yine sadece Magicyoyo var ama daha çok model var. Büyük ihtimalle Hepsiburadaki satıcılar da Aliexpressten dropshipping ile satıyor. Vergi ve kargoyu ekleyince hemen hemen aynı fiyat oluyor zaten. Metal yoyolar genelde daha kaliteli olur ama elinize çarptığında belki acıtabilir. Bence görünşüünü beğendiğiniz yoyoların İngilizce incelemelerini okuyun, ona göre alın. Çoğu iyi yoyolar zaten, direkt alırsanız da sorun çıkmaz bence. Responsive yoyolar 70 TL gibi bir fiyattan başlıyorken unresponsive yoyolar 150 TL gibi bir fiyattan başlıyor. Aşağıdaki iki videonun hoşunuza gideceğini düşünüyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oynamadığın oyun türlerinden bir oyun seç ve oynamayı dene. Sürekli benzer oyunları oynamaktan sıkılmış olabilirsin. Yine sarmazsa oyun zaten mecburi değil, biraz ara ver oyun oynamaya hem oyun oynamak zamanını çalmazken kendini başka şekillerde geliştirebilirsin.

Geri
Yukarı