Oyun oynarken bilgisayar birden oyun dondu ve açılmıyor

Yagiz-Efe

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken birden oyun dondu kapatmak istedim ama hem kapanmıyor hem de başka ekrana geçemiyordum bilgisayarı kapattım ekran gitse bile kasa hala çalışıyordu ben de mecburen Power tuşundan kapattım tekrar açtığımda Anakart ekranında kaldı ve açılmadı ben de kasanın kablosunu çekip parmağımla metallere dokunarak Power tuşuna basılı tuttum sonra ise PC'yi açtım ancak Anakart ekranında otomatik onarım hazırlanılıyor yazısı çıktı ve siyah bir ekran sonrası yine Anakart ekranı sonra ise otomatik onarım diye bir mavi ekran geldi yeniden başlata tıkladım şimdi ise Anakart ekranı yine geldi ve hala dönüp duruyor. Bir de kasadan değişik bir ses geliyor. Ne yapabilirim, arıza neyden kaynaklanıyor?

Harddisk önceden birçok kez arızalandı ve yenisi takıldı sorun birden gözükmemesiydi o sorun geçmişti ancak dün yine oldu ama PC'yi açınca Anakart ekranında onardı ve tekrardan gözüktü, tıkırt diye bir ses geliyor sonra ise laptop açılma sesi gibi bir ses tekrarlıyor, kasa kapalı alanda tam nereden geliyor anlayamıyorum ama ya Anakarttan ya da Harddisk'ten geliyor gibi PC'yi açık bırakmıştım şimdi yine dünki gibi Scanning and repairing Drive (D) yazısı çıktı dönüyor.

Harddiskiniz arızalanmış yüksek ihtimal geçmiş olsun. Yakın çevrenizde bulunan birinin harddiski ile deneme şansınız var mı?

Teşekkür ederim, maalesef yakın çevremde öyle biri yok çoğu kişi uzakta, sadece yenisini alabilirim, sorun kesin harddiskte mi nasıl anlayabilirim?
Şimdi ise ekranda Fixing (D) stage 1: 0% (2 of 69888) Total: 0%; ETA: 102:49:42 diye bir yazı çıktı dediğiniz gibi büyük ihtimal harddiskten kaynaklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı