Çözüldü Oyun oynarken bilgisayarın aniden kapanması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berdan Sakci

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
240-GB SSD
Ekran kartı
RTX-3050
Anakart
H81-DDR3
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i5-4690 CPU @ 3.50GHz 3.49
Merhaba. Bilgisayarımda CS:GO veya Call of Duty ghost gibi oyunlar oynarken bilgisayarım aniden kapanıyordu sorunu internetten aratınca yazılımsal şeyler denememi istiyordu denedim fakat olmadı. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Çözüm
350W PSU
Darboğaz problemi yaşamadım aslında ama cevabın için sağ ol

Fanlar hepsi çalışıyor
55 ila 65 derece olduğunu gördüm
İşlemci standart eski tip soğutucu
PSU 350W Everest

Ekran kartınız için önerilen sistem gücü 550W, üstüne bir de kalitesiz bir PSU kullandığınız için verimsiz çalışabiliyor. Yüksek güç tüketimlerine çıktığında PSU yetersiz kalıp sistemi kapatıyor. En kısa zamanda yeni bir PSU'ya geçin.
Artı -1 Eksi
Sıcaklık değerlerine bakıyor musun? Aşırı ısınma oluyordur belki. Fanlar yerinden oynamıştır, tam oturmamıştır vs. Ya da undervolt işlemi mevcut mu? Belli de voltaj az geliyordur.

Fanların hepsi çalışıyor mu? (ekran kartı işelmçi soğutucusu vb.)
Oyunda iken sıcaklık değerleriniz neler?
İşlemciyi ne ile soğutuyorsunuz?
PSU kaç watt? Ve markası ne?
Kasanız modeli ne?

Merhaba. BIOS (CMOS) 'da CPU sıcaklığı/PC kapanması belirli sıcaklık derecelerine (70-80-90 santigrad derece gibi) ayarlanmış ise CPU bu sıcaklık derecelerine geldiğinde sistem kapanır, bu açıdan da BIOS'ta bir ön araştırmayı yapın. Belirli sıcaklık derecesinde sistem kapanmaya ayarlı ise bu dereceyi biraz yükseltin veya devre dışında bırakın. Ancak CPU'nun soğutma aparatının ayaklarının anakarta tam basarak bir ayağın kırılıp 3 ayağa kalıp kalmadığından ve CPU fanının mükemmel dönebildiğinden de iyice emin olmalısınız.

PC kasası içinde ekran kartı fanının yanında kasanın emme, egzoz fanlarının da aksaksız döndüğünden emin olun, çalışırken gözle kontrol edin. Kasa içi çok fazla tozlanmış ise PC hava kompresörüyle kasa içi temizliğini de ayrıca yapın. Bu temizlik kasa çalışırken içinde aşırı tozlanma nedeniyle biriken ısı birikmesini mutlaka azaltacaktır. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
PSU yetersiz muhtemelen. Kaç watt? Bir de sistem çok dengesiz. Darboğaz var.
350W PSU
Darboğaz problemi yaşamadım aslında ama cevabın için sağol

Fanların hepsi çalışıyor mu? (ekran kartı işelmçi soğutucusu vb.)
Oyunda iken sıcaklık değerleriniz neler?
İşlemciyi ne ile soğutuyorsunuz?
PSU kaç watt? Ve markası ne?
Kasanız modeli ne?
Fanlar hepsi çalışıyor
55 ila 65 derece olduğunu gördüm
İşlemci standart eski tip soğutucu
PSU 350W Everest

MSI Afterburner indirip sıcaklık değerlerini kontrol edin isterseniz

Yeni konular

Geri
Yukarı