Çözüldü Oyun oynarken bilgisayarın aniden kapanması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berdan Sakci

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
240-GB SSD
Ekran kartı
RTX-3050
Anakart
H81-DDR3
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i5-4690 CPU @ 3.50GHz 3.49
Merhaba. Bilgisayarımda CS:GO veya Call of Duty ghost gibi oyunlar oynarken bilgisayarım aniden kapanıyordu sorunu internetten aratınca yazılımsal şeyler denememi istiyordu denedim fakat olmadı. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Çözüm
350W PSU
Darboğaz problemi yaşamadım aslında ama cevabın için sağ ol

Fanlar hepsi çalışıyor
55 ila 65 derece olduğunu gördüm
İşlemci standart eski tip soğutucu
PSU 350W Everest

Ekran kartınız için önerilen sistem gücü 550W, üstüne bir de kalitesiz bir PSU kullandığınız için verimsiz çalışabiliyor. Yüksek güç tüketimlerine çıktığında PSU yetersiz kalıp sistemi kapatıyor. En kısa zamanda yeni bir PSU'ya geçin.
350W PSU
Darboğaz problemi yaşamadım aslında ama cevabın için sağ ol

Fanlar hepsi çalışıyor
İşlemci standart eski tip soğutucu
PSU 350W Everest

Ekran kartınız için önerilen sistem gücü 550W, üstüne bir de kalitesiz bir PSU kullandığınız için verimsiz çalışabiliyor. Yüksek güç tüketimlerine çıktığında PSU yetersiz kalıp sistemi kapatıyor. En kısa zamanda yeni bir PSU'ya geçin.

Çözüm
%100 ısınmadan dolayı demek isterdim ama başka sebebi de olabilir ama aynı sorun yakın zamanda başıma geldi. Aşırı ısınmadan makina kendini korumak için kapanıyormuş. Soğutma sorununu çözünce düzeldi.

350W PSU
Darboğaz problemi yaşamadım aslında ama cevabın için sağol

Fanlar hepsi çalışıyor
İşlemci standart eski tip soğutu
Teşekkür ederim vakit ayırdığın için

%100 ısınmadan dolayı demek isterdim ama başka sebebi de olabilir ama aynı sorun yakın zamanda başıma geldi. Aşırı ısınmadan makina kendini korumak için kapanıyormuş. Soğutma sorununu çözünce düzeldi.
Eyvallah sağol

Merhaba. Bilgisayarımda CS:GO veya Call of Duty ghost gibi oyunlar oynarken bilgisayarım aniden kapanıyordu sorunu internetten aratınca yazılımsal şeyler denememi istiyordu denedim fakat olmadı. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Arkadaşlar sorunu 550W bir güç kaynağı alarak hallettim yardımlarınız teşekkür ediyorum

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı