Oyun oynarken bilgisayarın kendini yeniden başlatması

Jaumera

Centipat
Daha fazla  
İyi günler. Başlıkta da belirttiğim gibi oyun oynarken daha doğrusu oyuna girerken bilgisayar kendini isteğim dışında yeniden başlatıyor. Bazen başlatmıyor.
Sistem özelliklerimi ve AIDA64 ile yaptığım stres testi sonuçlarını ekledim.
Sizce sorunun kaynağı hangi donanımsal bileşen? Şimdiden teşekkür ederim.

Ayrıca işlemci termal macunu ve ekran kartı termal macununu yeni değiştirdim. Kasanın içi de temiz bir durumda.

Dosya Ekleri

• sistem1.PNG
    sistem1.PNG
    26,5 KB · Görüntüleme: 41
  • sistem2.PNG
    sistem2.PNG
    22,3 KB · Görüntüleme: 38
  • 2.PNG
    2.PNG
    59,9 KB · Görüntüleme: 28
  • stabilitytest.png
    stabilitytest.png
    31,1 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
1659778971960.png

Bu tarz bir şey vardır, çıkarırken dikkat et çok kuruduysa sanki oraya sabitlenmiş gibi olur hafif hafif çevirerek çıkarırsın.

Anakartın macunu mu oluyor?

Anakartın macununu değiştirmene gerek yok. Zaten riskli bir işlem. Bilgisayar yeniden başladıktan sonra herhangi bir hata mesajı geliyor mu? Ve yeni taktığın PSU'nun düzgün çalıştığından emin misin? İşlemcinin/ekran kartının güç kablolarını tam taktın mı? Bunlardan emin ol.

Anakartın macununu değiştirmene gerek yok. Zaten riskli bir işlem. Bilgisayar yeniden başladıktan sonra herhangi bir hata mesajı geliyor mu? Ve yeni taktığın PSU'nun düzgün çalıştığından emin misin? İşlemcinin/ekran kartının güç kablolarını tam taktın mı? Bunlardan emin ol.
Gerek yok diyemeyiz orası da bir hayli ısınıyor, he oradan mı yapıyodur, düşük bir ihtimal ama öyle bir ihtimal var, birde çok zor değil arkadan kıskaçları kapatınca çıkıyor işlemci macunu değiştirmekten daha kolay bence.

Gerek yok diyemeyiz orası da bir hayli ısınıyor, he oradan mı yapıyordur, düşük bir ihtimal ama öyle bir ihtimal var, bir de çok zor değil arkadan kıskaçları kapatınca çıkıyor işlemci macunu değiştirmekten daha kolay bence.

Öyle bir ihtimalin olduğuna dair bir kanıt veya yaşayan birinin yazısı var mıdır hocam? Isınmadan dolayı olsaydı reseti sürekli atardı. Arkadaş ara sıra atıyor demiş. Ki güney köprüsü ısındığı için reset atan bilgisayar hiç görmedim, duymadım.

Öyle bir ihtimalin olduğuna dair bir kanıt veya yaşayan birinin yazısı var mıdır hocam? Isınmadan dolayı olsaydı reseti sürekli atardı. Arkadaş ara sıra atıyor demiş. Ki güney köprüsü ısındığı için reset atan bilgisayar hiç görmedim, duymadım.
Knk psu değişmiş düzelmemiş deneyelim yani ne olacak, sen sorunu bulabildin mi net olarak.

Kanka PSU değişmiş düzelmemiş deneyelim yani ne olacak, sen sorunu bulabildin mi net olarak.

Bir şey olacak demedim hocam. Eger bunu yaparak sorunu cozen biri falan varsa anlattigi yerin linkini atin bende bu tur konularda arkadaslara cozum onerisi olarak sunabileyim. Ayriyeetten arkadasa attim mesaj geri donmedi sanirim cozdu sorunu daha girmiyor foruma.

Geri
Yukarı