Oyun oynarken bir süre sonra sistem kapanıyor

Lynith

Femtopat
Daha fazla  
Üniversite için taşınırken bilgisayarımı yanımda götürdüm ve sadece ekran kartını çıkarttım götürmeden önce. Normal bana geldiği kutu içine süngerleri ile birlikte koydum fakat geldiğimden beri yeni nesil oyunlarda Cyberpunk vs. 30dk - 1 saat kadar oynadıktan sonra bilgisayarımın elektriği kesiliyor ve kapanıyor. Isı değerlerim 75'in üstüne çıkmıyor. Aynı sorunu WoW oynarken yaşamıyorum mesela. Aynı şekilde oyunlarda performans kaybı da yaşıyorum, ilk açıldığında 10 saniye örneğin donuk kalıyor her şey. Problemin PSU'dan kaynaklandığını düşünüyorum ama bunu nasıl kontrol edeceğim hiçbir fikrim yok.

Üniversite için taşınırken bilgisayarımı yanımda götürdüm ve sadece ekran kartını çıkarttım götürmeden önce. Normal bana geldiği kutu içine süngerleri ile birlikte koydum fakat geldiğimden beri yeni nesil oyunlarda Cyberpunk vs. 30dk - 1 saat kadar oynadıktan sonra bilgisayarımın elektriği kesiliyor ve kapanıyor. Isı değerlerim 75'in üstüne çıkmıyor. Aynı sorunu WoW oynarken yaşamıyorum mesela. Aynı şekilde oyunlarda performans kaybı da yaşıyorum, ilk açıldığında 10 saniye örneğin donuk kalıyor her şey. Problemin PSU'dan kaynaklandığını düşünüyorum ama bunu nasıl kontrol edeceğim hiçbir fikrim yok.
işlemci veya ekran kartına stres testi yap bakalım değerler nasıl darboğaz da olabilir sistemini yazarsan eğer bakabilirim

Güç kaynağı testinin 14. dakikasında sistem kapandı. En son 10. dakikada almıştım ekran görüntüsü. Kapandığı sırada da sıcaklık değerleri bu şekildeydi tam olarak.

10dk.png

Güç kaynağı testinin 14. dakikasında sistem kapandı. En son 10. dakikada almıştım ekran görüntüsü. Kapandığı sırada da sıcaklık değerleri bu şekildeydi tam olarak.

Eki Görüntüle 1178283
Sıcaklık değerleri idare eder, OCCT'nin 6.2.0 süeümündeki güç kaynağı testi işlemciye gerçekten fazla yük bindiriyor. Sıradan stres testinde 84 dereceleri geçmeyen işlemcim 94 dereceye çıkmıştı. Neyse, sisteminizin ve güç kaynağınızın bilgisini verebilir misiniz? Sorun güç kaynağında gibi.

Asus Dual Radeon RX580 ekran kartı.
Ryzen 5 3500 işlemci.
ASUS Prime B450M-K anakart.
G.Skill DDR4 2x8 3200 MHz RAM.
Power Boost BST-ATX650A 650W 80 PSU.

edit: Sorunun yazılımsal olma ihtimali düşük değil mi? Öyle bir durumda düz kullanırken de aynı problemi yaşardım diye düşünüyorum. PSU siparişi vermek üzereyim şu an.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı