Oyun oynarken çok tilt oluyorum

fluffy

Decapat
Her çeşit oyunda tilt etmeyi başaran gereksiz insanlar bulunuyor. Mesela LoL oynuyorum hesabı 30 levele kasacağım bildiğiniz üzere 10 levele kadar sıralı giremiyorum, bu yüzden chate alacağım koridoru ilk önce ben yazmak zorundayım ve bunu uyguluyorum chate ilk ben yazıyorum ben yazdıktan sonra başkası yazıyor o koridor benim diyorum adam diyor ki; "ağla, kudurma, yo, ez" gibi cümleler kullanıyor. Tilt oluyorum ayrıca bu şey sadece sırasızda değil maalesef sıralıda da var. Sıralıdayım bana mid lane geliyor karşımdaki flame isteyen oyuncuya Support geliyor arkadaş ben midim diyor bu sefer oyunumu berbat ediyor 2 mid yapmak zorunda kalıyorum. Lane'imi çaldıkları gibi rakip ile fight atarken arkada izliyor rakibin canını azaltıyorum ben öldükten sonra arkadan takım arkadaşım geliyor adamı yine kesemiyor. Bu sefer rakip triple kill atıyor ve bunlar her maç geliyor abartmadan konuşuyorum her maç 1 tane var. Ayrıca bu flame isteyen oyuncular sadece derecesizde yok 30 level üstü derecelide gelen oyuncularda var. Aşırı fazla tilt olmaya başladım adama bağırarak saydırıyorum yine de işe yaramıyor monitöre sinirden yumruk attım ekran çatladı şu anda yedek monitördeyim ve kırdığım monitörüm şu an dolar kuruyla 4.000-5.000TL olduğu için bu civarlarda zarardayım. Bu mükemmel Türk oyuncularına tilt olmamak için ne yapmam gerekiyor? Her yöntemi denedim fakat elimde değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunları çok ciddiye alıyorsunuz. Tamam zaman zaman ben de benzer durumlarla karşılaşıyorum fakat iş böyle olunca ben de trollemeye başlayıp eğlenmeye çalışıyorum. Öfkenizi kontrol etmeyi öğrenin, spor yapın, kötü enerjinizden kendinizi arındırın. Oyunda sinirlendiğinizde maç bitince devam etmeyin biraz kendinize vakit ayırın.

Çok öfkelendiğinizde gidip yatağınızı yumruklayabilirsiniz şahsen ben öyle yapıyorum. 😃

Hocam aynı durumu yaşıyordum, çok fazla DualShock ve mouse kırmışlığım var, en başta yanınızda rahat rahat rahat vurabileceğiniz bir eşya taşıyın size de zarar vermeyecek yastık vb. Bu sayede hem siniri atmış hem de bir yere zarar vermemiş oluyorsunuz. Bende son 1 senedir bir umursamazlık başladı, hala sinirlensem de eskisi kadar sinirlenemiyorum. Yastık olayını öneririm.

Her çeşit oyunda tilt etmeyi başaran gereksiz insanlar bulunuyor. Mesela LoL oynuyorum hesabı 30 levele kasacağım bildiğiniz üzere 10 levele kadar sıralı giremiyorum, bu yüzden chate alacağım koridoru ilk önce ben yazmak zorundayım ve bunu uyguluyorum chate ilk ben yazıyorum ben yazdıktan sonra başkası yazıyor o koridor benim diyorum adam diyor ki; "ağla, kudurma, yo, ez" gibi cümleler kullanıyor. Tilt oluyorum ayrıca bu şey sadece sırasızda değil maalesef sıralıda da var. Sıralıdayım bana mid lane geliyor karşımdaki flame isteyen oyuncuya Support geliyor arkadaş ben midim diyor bu sefer oyunumu berbat ediyor 2 mid yapmak zorunda kalıyorum. Lane'imi çaldıkları gibi rakip ile fight atarken arkada izliyor rakibin canını azaltıyorum ben öldükten sonra arkadan takım arkadaşım geliyor adamı yine kesemiyor. Bu sefer rakip triple kill atıyor ve bunlar her maç geliyor abartmadan konuşuyorum her maç 1 tane var. Ayrıca bu flame isteyen oyuncular sadece derecesizde yok 30 level üstü derecelide gelen oyuncularda var. Aşırı fazla tilt olmaya başladım adama bağırarak saydırıyorum yine de işe yaramıyor monitöre sinirden yumruk attım ekran çatladı şu anda yedek monitördeyim ve kırdığım monitörüm şu an dolar kuruyla 4.000-5.000TL olduğu için bu civarlarda zarardayım. Bu mükemmel Türk oyuncularına tilt olmamak için ne yapmam gerekiyor? Her yöntemi denedim fakat elimde değil.

Olmaman lazım kanka. Riot'un TR server kitlesi belli zaten (her iki oyununun da oyuncusuyum) baktın tüm takım trollüyor sen de deliye vur kendini sen de trolle. Monitörü yumrukladın eline ne geçti? Safi zarar.

Olmaman lazım kanka. Riot'un TR server kitlesi belli zaten (her iki oyununun da oyuncusuyum) baktın tüm takım trollüyor sen de deliye vur kendini sen de trolle. Monitörü yumrukladın eline ne geçti? Safi zarar.
Öncelikle Riotla ilgisi yok tüm oyunlar böyle. Tüm takım trolleyince zarar bana oluyor çünkü Ranked girdiğim bir maçta rank düşmeme sebep oluyor ben emek verip rank atlıyorum emeğimi boş görüp trolleyip rankımı düşürüyorlar. Ayrıca LoL, Valorant gibi oyun değil. LoL'da adama gidip bilerek beslersen adam gelişiyor level atlıyor ve takımındaki kimse adamı yenemiyor. Valorant ise gidip adama ölürsen bir şey olmuyor sadece karşı kişinin KDA oranı yükseliyor. Valorant'ta takımından biri adama gidip ölürse o adamı yine alabilirsin ama LoL'da maalesef öyle olmadığı için daha çok tilt oluyorsun.

Öncelikle Riot'la ilgisi yok tüm oyunlar böyle. Tüm takım trolleyince zarar bana oluyor çünkü ranked girdiğim bir maçta rank düşmeme sebep oluyor ben emek verip rank atlıyorum emeğimi boş görüp trolleyip rankımı düşürüyorlar. Ayrıca LoL, Valorant gibi oyun değil. LoL'da adama gidip bilerek beslersen adam gelişiyor level atlıyor ve takımındaki kimse adamı yenemiyor. Valorant ise gidip adama ölürsen bir şey olmuyor sadece karşı kişinin kda oranı yükseliyor. Valorant'ta takımından biri adama gidip ölürse o adamı yine alabilirsin ama LoL'da maalesef öyle olmadığı için daha çok tilt oluyorsun.

Dostum açıklamana gerek yok her iki oyunu da oynuyorum zaten. Ama Riot oyunlarının toxic kitlesi bambaşka bence. Evet bir emek veriyoruz ve takımdan birilerinin bu mahfetmesi gerçekten sinir bozucu. O yüzden ya 4 tane daha arkadaş bulup öyle oynayacaksın ya da kendini kontrol etmeyi öğreneceksin. Soyut bir şey için somut bir şeyi feda ediyorsun. Değdi mi? Kırdığın monitörünle kaldın.

Yeni konular

Geri
Yukarı