Oyun oynarken ekran kararıyor ama kasa çalışmaya devam ediyor

trkzmustafa

Centipat
Daha fazla  
Yeni bir sistem topladım bir hafta kadar önce, bilgisayar boşta gayet stabil çalışıyor ancak oyun oynamaya başladıktan 10-15 dk sonra kapanıyor. Ekran gidiyor kasa çalışmaya devam ediyor ancak resetledikten sonra düzeliyor. Sıcaklık değerlerinde herhangi bir problem yok. PSU'dan kaynaklanıyor olabilir mi?

Sapphire Nitro+ RX 590 ekran kartı

AMD Ryzen 5 2600X işlemci

MSI B450M GAMING Plus anakart

Kingston Predator 2X8 RAM

Frisby FC-9235G 650W kasa

Çözüm
Anladım dostum. Baktık olmuyor senin söylediğini yapayacağım mecburen.

Dostum frekansı düşürdüm işe yaramış gibi görünüyor bir problem olmadı çözüldü sanırım.
Çözdüğüne sevindim. Frekanstan kaynaklandığı belli olduğuna göre, voltaj-frekans dengesini zorlayarak tekrardan overclock yapmaya devam edebilirsin. Sonuçta Ryzen overclocksuz sönük kalıyor.
Anladım dostum. Baktık olmuyor senin söylediğini yapayacağım mecburen.

Dostum frekansı düşürdüm işe yaramış gibi görünüyor bir problem olmadı çözüldü sanırım.
Çözdüğüne sevindim. Frekanstan kaynaklandığı belli olduğuna göre, voltaj-frekans dengesini zorlayarak tekrardan overclock yapmaya devam edebilirsin. Sonuçta Ryzen overclocksuz sönük kalıyor.

Çözüm
Yeni bir sistem topladım bir hafta kadar önce, bilgisayar boşta gayet stabil çalışıyor ancak oyun oynamaya başladıktan 10-15 dk sonra kapanıyor. Ekran gidiyor kasa çalışmaya devam ediyor ancak resetledikten sonra düzeliyor. Sıcaklık değerlerinde herhangi bir problem yok. PSU'dan kaynaklanıyor olabilir mi?

Sapphire Nitro+ RX 590 ekran kartı.

AMD Ryzen 5 2600X işlemci.

MSI B450M Gaming Plus anakart.

Kingston Predator 2x8 RAM

Frisby FC-9235G 650W kasa

Sorunu çözdüysen nasıl çözdüğünü anlatabilir misin?

Geri
Yukarı