Oyun oynarken en ufak bir şeyden bile korkmak

UBerk

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
8
Merhaba. Bugün Black Mesa oynamaya başladım. İlk başta her şey güzeldi. sonra deneydeki hata yüzünden mahsur kaldık. Oradan çıkarken gördüğüm yaratıklardan midem bulandı ve iade ettim oyunu. Bu genel bir sıkıntı benim için. Soma oynuyordum, katlanamadım iade ettim. Oynamak istiyorum ama iğrenç şeyler görünce dayanamıyorum. Korku da onlardan biri çıkacak korkusu. Ne yapmalıyım? Bu oyunları oynayıp bitirmek istiyorum ancak bu korku yüzünden adam akıllı oyun oynayamıyorum. Nasıl çözebilirim? "O zaman oynama." Gibi şeyler yazmayın lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben korku oyunlari oynayamam ama arkadasim bir kere zorla oynatmisti. Korktugum zaman zaman ESC'ye basip oyunu durduruyordum ve yeterince cesaret gelince devam ediyordum ve bir jumpscare'da ALT+F4... Eger korkuyorsan bence oynamamalisin kalp krizinden gidebilirsin dikkat et.

Müzik açıkken oynamayı deneyebilirsiniz.
Kuzeniniz vs. birlikte oynamayı deneyebilirsiniz.
Kendi kendinize konuşarak oynamayı deneyebilirsiniz. Mesela kendi kendinize canavarlarla konuşuyormuş gibi hiç bir şeyi ciddiye almadan rahat rahat oynayabilirsiniz.
Mesela,
"Bu ne bo***n bir ceset."
"Sen kimsin eey uzaylı!"
"Yiyosa gel"
Çok çocukça görünebilir ama işe yarayacaktır.

Ailenin bulunduğu ortamda oynayabilirsin veya gözünü biraz kısarak Allah ne verdiyse yaratığın falan üstüne koşmaya başlayabilirsin hocam. Çok ultra midem bulanınca oyundan çıkıyorum ben.

Ben 8 yaşında falan korkardım. Sonradan ailece korku filmleri falan izleyince ve kuzenimin verdiği cesaret konuşmasıyla korku oyunlarını seviyorum.

Geri
Yukarı