Oyun oynarken en ufak bir şeyden bile korkmak

Merhaba. Bugün Black Mesa oynamaya başladım. İlk başta her şey güzeldi. sonra deneydeki hata yüzünden mahsur kaldık. Oradan çıkarken gördüğüm yaratıklardan midem bulandı ve iade ettim oyunu. Bu genel bir sıkıntı benim için. Soma oynuyordum, katlanamadım iade ettim. Oynamak istiyorum ama iğrenç şeyler görünce dayanamıyorum. Korku da onlardan biri çıkacak korkusu. Ne yapmalıyım? Bu oyunları oynayıp bitirmek istiyorum ancak bu korku yüzünden adam akıllı oyun oynayamıyorum. Nasıl çözebilirim? "O zaman oynama." Gibi şeyler yazmayın lütfen.
Hocam o da bir şey mi geçen arkadaşla Valorant oynuyoduk shift basmış gidiyorum birden adam çıktı fareyi uzaya fırlatacaktım.

Ben içeriğinde, Jumpscare gibi korku unsurlarını barındıran oyunları oynamam bir tanesinde kalpten gidiyordum zaten. :)

Black Mesa oynayabilirsin ama çokta korkutacak bir oyun değil sandığım kadarıyla yaratıklar mideni bulandırıyor olsun o kadar :) Hikayesi olsun vb. çok güzel bir fan yapım oyunudur kendisi.

Bu tür oyunları oynarken aç arkaya bi' roman havası veya oynak bir şeyler hiçbir şeyin kalmaz :D Mesela Outlast'i öylelikle daha az korkarak bitirmiştim :) @Tyrant 'ın yaşadığını ben de CS'de çok yaşıyorum. Adam hiç beklemediğim bir yerden çıkıveriyor istemsiz sıçrıyorum :D

Hocam sizi o zaman Hellblade Senua's Sacrifice, Resident Evil 7, Allien Isolation veya The Evil Within oynarken tahmin bile edemiyorum. Anladığım kadarıyla oyun içi karşılaştığınız obje ve karakterlerden çok ortamın gericiliği ve efekt müzikleri daha çok korkuyu demeyelim de ürperti seviyenizi artırarak oyundaki ilerleme cesaretinizi bir nevi kırıyor gibi, bu benim başıma ilk defa SOMA oynarken geldi ve bu noktadaki çekingenliğimi de en kötü başıma gelebilecek senaryo en fazla ne olabilir ki düşüncesiyle üst üste bilerek kendimi öldürerek yendiğimi söyleyebilirim, sana da önerim oynayıp da bu tarz karşılaştığın durumlarda söylediğim taktiği uygulayabilirsin, mutlaka faydası olacağını düşünüyorum.

Hocam sizi o zaman Hellblade Senua's Sacrifice, Resident Evil 7, Allien Isolation veya The Evil Within oynarken tahmin bile edemiyorum. Anladığım kadarıyla oyun içi karşılaştığınız obje ve karakterlerden çok ortamın gericiliği ve efekt müzikleri daha çok korkuyu demeyelim de ürperti seviyenizi artırarak oyundaki ilerleme cesaretinizi bir nevi kırıyor gibi, bu benim başıma ilk defa SOMA oynarken geldi ve bu noktadaki çekingenliğimi de en kötü başıma gelebilecek senaryo en fazla ne olabilir ki düşüncesiyle üst üste bilerek kendimi öldürerek yendiğimi söyleyebilirim, sana da önerim oynayıp da bu tarz karşılaştığın durumlarda söylediğim taktiği uygulayabilirsin, mutlaka faydası olacağını düşünüyorum.
Hellblade ne öyle ya, sanki kulaklığın içinden üflüyorlar kulağıma o kadar rahatsız edici yapmışlar, gerçekten aşırı başarılı.

Deus Ex almayı düşünüyorum. Jump Scare gibi şeyler var mı?

Yok dostum, o oyun tam bir aksiyon-gizlilik esaslı bilim kurgu tema ağırlıklı bir oyun, oyun içerisinde karşılaşacakların ise insan ve teknolojik bazdaki mekanik aygıt ve türevlerinden başka bir değil 🙂. (drone, mechsuit armor, augmented synthetical weapons vs tarzı şeyler).

Merhaba. Bugün Black Mesa oynamaya başladım. İlk başta her şey güzeldi. sonra deneydeki hata yüzünden mahsur kaldık. Oradan çıkarken gördüğüm yaratıklardan midem bulandı ve iade ettim oyunu. Bu genel bir sıkıntı benim için. Soma oynuyordum, katlanamadım iade ettim. Oynamak istiyorum ama iğrenç şeyler görünce dayanamıyorum. Korku da onlardan biri çıkacak korkusu. Ne yapmalıyım? Bu oyunları oynayıp bitirmek istiyorum ancak bu korku yüzünden adam akıllı oyun oynayamıyorum. Nasıl çözebilirim? "O zaman oynama." Gibi şeyler yazmayın lütfen.
Karşınızdaki şeylerin gerçek olmadığının farkına varmanız gerekiyor sadece.

Geri
Yukarı