Oyun oynarken PC donuyor ve cızırtılı bir ses geliyor

prtstx

Kilopat
Öncelikle herkese merhabalar. 2 ay önce toplattığım PC'de daha aldığım ilk gün oyun oynarken PC donmuştu ve hapörlörden cızırtılı bir ses geliyordu. Sorun devam ediyor. Belirsiz bir süre içinde (bazen 5dk, bazen 1 saat, bazen 2-3 saat) bu sorunla karşılaşıyorum. Bazende internette video izlerken müzik dinlerken vs. görüntü sürücüsü çalışmayı durdurdu ve bundan kurtuldu uyarısı alıyorum.

Sistemim şöyle:

• Intel i7 4770 3,4 Ghz
  • Gigabyte Z97-X Gaming 5
  • (4x2) GB Kingston HyperX 1600Mhz
  • Asus GTX 660 2GB DDR5 DirectCU II O.C
  • WD 1 TB 7200Rpm
  • OCZ 80+ 650Watt PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızda virüs taraması yapın. Bios güncel mi? Sürücüler güncel mi? Yükteki sıcaklık değerleri nasıl? Stok soğutucu mu kullanıyorsunuz?

"Görüntü sunucusu çalışmayı durdurdu" hatası alıyorsan ilk önce yapman gereken ekran kartının sürücülerini kaldırıp en son güncel sürümünü yükleyin. Bu arada sıcaklık değerlerini de dikkate almayı unutma.

Virüs taraması yaptım. Bios güncel, ekran kartı vs. sürücüleri güncel. İşlemcide stok soğutucu var ve bilgisayarcı termal macun sürmemişti.

Ekran kartı sıcaklık değeri en fazla 60 derece, işlemci 55 derece oluyor yükteyken.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk montajda nasıl termal macun sürülmez? Toplattığın bilgisayarcı sanırım sadece windows kurabiliyor. Kendinde sürebilirsin.

Termal macun böyle bir soruna sebep olabilir mi? Çünkü sıcaklıkla ilgili bir durum yok PC'de. Ekran kartında donanımsal bir arıza varmış gibi geliyor bana ama emin olamadım bir türlü.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı