Çözüldü Oyun oynarken PC reset atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Beast 3200mhz
Ekran kartı
Arc a750
Anakart
gigabyte h610m h v2
İşlemci
İ3 12100f
Hocalarım bu sorunu birçok defa yaşadım. GPU driverini silip yüklemek vs bir sürü denedim. Valorant'ta başıma gelince PC reset atmıyordu, sadece ekran siyah kalıp no signal diyordu. Şimdi RDR girdim tam şehre inerken son gördüğüm şey etraftaki atların havaya doğru kalkışıydı, sonrasında ekran no signal oldu ve sistem reset attı. Oyunda iken PSU'dan cw sesi geliyordu aralıklı cızzzz -cızzz diye.

Şu an durum bu PC hemen açılınca olay görüntüleyicisini açtım önemli olarak.
Kernel Power.
Winreagent.
Hataları gözüküyordu coil whine sesi çıkarıyor oyunda.
PSU Game booster 550W +80

Çözüm
Hocalarım, sistemi kargolamak için destek aradım. Evimiz şehre çok uzak olduğu için nadiren inebiliyoruz. Bu sebeple pazartesi gibi kargolayabilirim, ama sizce garantiye göndermeden önce önerdiğiniz PSU'yu alayım mı? Sonuçta, ne olursa olsun PSU değişmem gerekebilir. Çok kaliteli bir şey olmadığını söylediniz ve CS yükledim. Eskiden oynardım, böyle bir sorunla karşılaşmazdım. Ancak, oyun esnasında oyun donuyor ve kilitleniyor. Ekran Windows tuşuna bastığımda oyunu kapatıyorum. Sonunda sorunumu yaşadığım bir video çekebildim. Kamera yamuk çıkmış, sola bakarken MSAA vs gibi ayarları ayarlıyordum. Madem ekran kartı sıkıntılı, niye stress testinde 10 dakikada sıkıntı olmuyor da CS'de 2-3 dakikada kapanıyor ekran?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hatta, madem sıkıntılı, OCCT Power testinde neden sıkıntı çıkmıyor?

Güncelleme: PC garantiden geldi, ama sorun olmadığını, kapanma vs. olmadığını söylediler. PC geldiğinde 1-2 gün sorun oluşmadı. Yeni gelen Driver'i yüklerken Windows oyunla alakalı bir dosya uygulaması eksik gibisinden bir hata verdi. "install" dediğimde, bir Windows şeyi indirdi, sonra driver normal indirildi. Yeni driver'dan sonra sorunsuzca kullanıyorum. Yardımı dokunan herkese teşekkürler.
Hocalarım bu sorunu birçok defa yaşadım. GPU driverini silip yüklemek vs bir sürü denedim. Valorant'ta başıma gelince PC reset atmıyordu, sadece ekran siyah kalıp no signal diyordu. Şimdi RDR girdim tam şehre inerken son gördüğüm şey etraftaki atların havaya doğru kalkışıydı, sonrasında ekran no signal oldu ve sistem reset attı. Oyunda iken PSU'dan cw sesi geliyordu aralıklı cızzzz -cızzz diye.

Kernel Power.
Winreagent.

Degistirme imkanın varsa bir PSU test ettir.

Kernel Power.
Winreagent.

Şu anda söylediklerinize göre katil PSU.

Oyum zevkmin içine etti
PSU fiyatları da malum ama Valorant'ta iken 2-3 saat sonra bu sorunu yaşıyordum RDR de 20dk içinde muhtemelen PSU'da sorun var çünkü CPU ve GPU sıcaklıkları normal ikisi de 70'den aşagı PSU stress testini yapıp yeniden güncelleyeceğim.

Oyum zevkmin içine etti.
PSU fiyatları da malum ama Valorant'ta iken 2-3 saat sonra bu sorunu yaşıyordum RDR de 20dk içinde muhtemelen PSU'da sorun var çünkü CPU ve GPU sıcaklıkları normal ikisi de 70'den aşagı PSU stress testini yapıp yeniden güncelleyeceğim.

Stress testine falan gerek yok sorun net PSU'da ama gönlüm rahat etsin diyorsanız yapın. Bütçe belirtin öneri yapayım. :D

Geri
Yukarı