PC oyun oynarken reset atıyor

kenantee

Femtopat
Daha fazla  
Hocam PSU kaçak yapmasa sorun olmasa bile, evdeki diğer eşyalardan herhangi biri kaçak yaparsa, kaçak akım toprağa gidemeyeceği için toprak hattından PSU'ya hatta anakartınıza kadar ulaşabilir. Hem sizin sağlığınız hem de cihazlarınızın sağlığı için topraklama önemlidir.

Hocam merhaba ben bir sorun yaşıyorum evde bilgisayarımı günlük kullanırken veya düşük grafikli oyunlarda kullanırken bir sorun yok ama yüksek grafikli oyunlarda PC reset atıyor servise gönderdiğimde sorun yok deyip tekrar bana geri veriyorlar ben evde Warzone oynarken reset atıyor serviste 3 gün Warzone oynamışlar reset atmamış benim evde topraklama yok ve evimin alt katında market var muhtemelen çok güç çeken dolaplar kullanıyorlar bu benim reset sorunu topraklama olmadığı için olabilir mi? Olabilir diyorsanız sorunumu UPS çözer mi yoksa kesin topraklama hattı çektirmeli miyim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde topraklama yoksa UPS de görevini tam olarak yapamaz. Topraklama yaptırmanızı tavsiye ederim. Olay Görüntüleyici üzerinden de bakabilirsiniz. Sistemi de detaylı olarak yazar mısınız?
"Olay Görüntüleyicisi raporu paylaşma | Technopat Sosyal" Olay Görüntüleyicisi raporu paylaşma

Kesin topraklamaya bağlayamayız bu konuyu. Sisteminizi ve mümkünse test yapın sonuçlarını paylaşın.

Şöyle daha detaylı anlatayım kasa içindeki tüm donanımları test ediyorum OCCT ile Power testi ekran kartı işlemci ayrı ayrı test ediyorum problem yok Memtest ile RAM'leri test ettim sorun yok hard disk test ettim sorun yok FurMark yaptım yine sorun yok ama yüksek grafik oyunlarda şak kapatıyor BIOS güncellemeri yapılıyor format temiz kurulum yapılıyor oyunları silip tekrar yükledim ekran kartınına undervolt yaptım bir türlü çözemedim olay görüntüleyicisünde Kernel Power hatası alıyorum AMD ekran kartı kullanıyorum PC tekrar açıldığında WattMan hatası da gözüküyor.

Evde topraklama yoksa UPS de görevini tam olarak yapamaz. Topraklama yaptırmanızı tavsiye ederim. Olay görüntüleyici üzerinden de bakabilirsiniz. Sistemi de detaylı olarak yazar mısınız?
"Olay görüntüleyicisi raporu paylaşma | Technopat Sosyal" Olay Görüntüleyicisi raporu paylaşma

ASUS RX 580 8 GB
AMD Ryzen 5 3500X.
Frisby 600+ 80 Plus ( farklı PSU denedim sorun düzelmedi )
AMD B450M.
2*8 RAM.
Olay görüntüleyicisinde Kernel Power görüyorum başka Windows hataları da görüyorum ama onlarla alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü onları araştırıp düzelttim çözüm sağlamadı.

Kernel Power hatalarında en önemli etken PSU. Siz zaten farklı PSU denemişsiniz. Topraklama olan bir yerde deneyip bakabilirsiniz.

Kernel Power hatalarında en önemli etken PSU. Siz zaten farklı PSU denemişsiniz. Topraklama olan bir yerde deneyip bakabilirsiniz.

Bugün akşam Vatan Bilgisayar'dan UPS alacağım 14 gün içinde iade hakkım olduğu için onunla deneyeceğim inşallah kapanma yapmaz.

Tamamdır hocam. Duruma göre yazarsınız.

Bir gelişme oldu mu? Ben de yüksek grafikli oyunlarda resetrleme durumuyla karşı karşıyayım. Bilgisayarım gayet yeterli. Sıcaklıllar da normal değerinde oyun içi.

Yeni konular

Geri
Yukarı