Oyun Oynarken RAM'in 80 Dereceye Çıkması

djnemesis

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

İki aydır bir sıkıntıyla karşı karşıyayım. Bilgisayarım boştayken RAM sıcaklığımı 78-79 derece görüyorum. Oyun oynarken de sıcaklık değerleri 78-80 derece arasında görünüyor. Hiçbir değişme olmuyor. Sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?

Denediğim yöntemlerden bazıları; 2 Slot ve 1 Slot RAM çıkardım sıcaklık değerleri aynıydı.
Tüm yük binen programları kapattığım hâlde sıcaklık değerlerinde düşüş olmadı.

4 x 4 GB Hyperx Genesis 1600 MHz RAM'e sahibim.
Anakartım MSI 970 Gaming.

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci AMD FX 8320
Ekran kartı ASUS NVDIA 1050

İlk bilgisayarı kurduğumda RAM sıcaklığı normaldi. Bir hafta sonra olmaya başladı.

Özet geçersem; İşlemcim yanmıştı. İşlemcim yanınca, anakartım ve ekran kartımda yandı. Bende yeniden bilgisayar topladım. Eski işlemciyle aynı işlemciyi aldım. RAM'lerimde bir problem olmadığı için onları değiştirmedim. İşlemci, ekran kartı, anakartı ve yen bir işlemci soğutucu ve yeni bir kasa satın aldım.

Anakartın yanmasından ihtimal belleklerde voltaj dengesizliği oluşmuş olabilir. Garantileri varsa servise yollamanızı yoksa acilen değiştirmenizi tavsiye ederim. Belleklerin sistem çalışırken bozulması, yanması tüm sistemi etkileyebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı