Oyun oynarken ve bilgisayarı kullanırken aşırı terliyorum

oxygen1923

Femtopat
Daha fazla  
Bıktım usandım ve konuyu açıyorum telefonda veya bilgisayarda oyun falan oynarken ellerim aşırı fena terliyor ve terleme olayı sadece oyunda da olmuyor. Sırf bilgisayar kullanırken de terliyorum bıktım artık terlemek falan istemiyorum elimi mouseden bir çekiyorum banyo yapmış gibi gözüküyor vallaha yok mu bunun bir hâl çaresi falan. Heyecan falan derler ama ben normal olarak da terliyorum ve istemiyorum bir çözüm var mı?

Çok terleme hastalığı vardı benim arkadaşımda. Sende de ondan olabilir. Elin eğer normalde de fazla terliyorsa ilgili doktora görün.

Bıktım usandım ve konuyu açıyorum telefonda veya bilgisayarda oyun falan oynarken ellerim aşırı fena terliyor ve terleme olayı sadece oyunda da olmuyor. Sırf bilgisayar kullanırken de terliyorum bıktım artık terlemek falan istemiyorum elimi mouseden bir çekiyorum banyo yapmış gibi gözüküyor vallaha yok mu bunun bir hâl çaresi falan. Heyecan falan derler ama ben normal olarak da terliyorum ve istemiyorum bir çözüm var mı?

Avcunuz hava almadığı için terliyordur muhtemelen. Bende de aynı sorun var, doktora görünmekte fayda var. Terleme hastalığı varsa hayatınızın her alanını etkiliyor.

Çok fazla heyecanlanıyorsanız kan akışınız hızlanmıştır bu da terlemenize sebep olur.
Bence doktora görün.

Bu aslında bir hastalık değil ve araştırdığım kadarıyla vücut terlemesi ilaçla çözülebiliyordu. El içinse İyontoforez tedavi yöntemi öneriliyor. Kendim ameliyat olarak bu sorunun çözülmesini istedim ancak yine el terlemem için ameliyat olmam gerekiyor. Doktorum bunun olabileceğini belirtmişti birde ilerleyen yaşlarda yani ??-40'lı yaşlarda bunun azaldığından bahsetmişti kendisi de bu rahatsızlığa sahipmiş.

Ameliyatın yan etkileri ve riskleri de var göze alınarak girilmeli. Atıyorum elin terlemesin diye ameliyat olmuşken bu sefer elindeki o yoğun ter miktarı vücudunun diğer noktalarına aktarılıyor mesela karnın, göğsün, sırtın ter içinde kalıyor. Buna da refleks terleme deniliyordu. Bazı kişiler hiç terlemiyor ancak düşük olasılık gibi gibi. Göz kapağı düşüklüğü beni en çok rahatsız edendi ve çok şükür yaşanmadı.

Devlet hastanesinde ameliyatı ücretsiz olabiliyorsun. Bunun dışında ele uygulanan botoks tedavi yöntemi de var ve bu bayağı pahalı ve hatırladığım kadarıyla sağlığa risk teşkil etmiyor. Etkisini de 5-8 ay sonra kaybediyordu yani bu birer döngüden ibaret. Cildiyeye görünüp doktora danış derdim. Ameliyat içinse Göğüs hastalıkları yada cerrahisi gibi bir alana gitmen gerekiyordu net hatırlayamıyorum yanlış olmasın. Kendi kişisel fikrimi soruyorsan ya botoks yaptırmanı yada İyontoforez tedavi yöntemini yapmanı tavsiye ederim. İyontoforezi hiç denemedim ama elini veya ayaklarını suyun içine koyarak hafif bir akım veriyorlar ve acısız işlem oluyordu. Haftada 1-2 defa yapıp ter sorunundan bu şekilde kurtulabiliyordun. Hastanenin dışında cihazları kendin alıp da yapabilirsin, sorun teşkil etmez ancak doğru olması lazım.

Ameliyattaki refleks terleme büyük bir sorun, kışın üşümek istiyorsan yapmakta özgürsün dostum. Ameliyatın ismi ETS ameliyatı olarak geçiyor ve klipsle sinirler eziliyor yada yakılıyor yada kesiliyor. Klips'de sinirler zarar görse de geri dönüş şansı da olabiliyormuş.

Örnek olması için bir kaç resim bırakıyorum.

1699185104115.png

risk.png

Elim terlediğinden fareyi pençe olarak ve avcumu değdirmeden tutuyorum, alışınca önceki tutuşa göre daha rahat geldi. Ek olarak bilgisayar başına geçtiğimde kolluk kullanıyorum. Mousepadle elim, bileğim temas etmesin diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı