Oyun oynarken ya da edit yaparken R9 380 sistem donuyor

berkerbasaran

Hectopat
Arkadaşlar selam. Bir süredir Adobe Premiere Pro, After Effects'te işlem yaparken aniden ekran kapanıyor. Valorant oynarken de ekran donuyor. Az önce Valorant oynarken şu hatayı aldım. Bu problemin sebebi nedir? Kasada hangi parçanın arızalı olduğunu nasıl anlarım? Normal internette gezerken hiçbir sıkıntı yok.

Ekran kartı: AMD Radeon R9 380.
İşlemci: Intel i5-6500
RAM: 8+8 16 GB.
Driverlar güncel.

Dosya Ekleri

• IMG_20220612_185513.jpg
    IMG_20220612_185513.jpg
    78,6 KB · Görüntüleme: 22
Sisteminde kritik bir hata oluştu yazmış, Dump dosyanı iletmen gerekmekte ne hata var onu görmek adına. Windows klasörünün içinde olması gerekmekte, googlede vardır Dump crash dosyayı bulma yazıp atabilirsin.

Sisteminde kritik bir hata oluştu yazmış, dump dosyanı iletmen gerekmekte ne hata var onu görmek adına. Windows klasörünün içinde olması gerekmekte, Google'da vardır dump crash dosyayı bulma yazıp atabilirsin.

Evet'e basmama izin vermedi. Toplamış mıdır yine de? Dün de mavi ekran hatası aldım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-06-11 at 15.12.50.jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-11 at 15.12.50.jpeg
    59,5 KB · Görüntüleme: 15
Evet'e basmama izin vermedi. Toplamış mıdır yine de? Dün de mavi ekran hatası aldım.
Dump dosyanı görmeden net birşey demem yanlış olucaktır. Kasanızın içini falan temizlemediniz değil mi ? Yanlışıkla birşeyleri yerinden çıkartmış olabilirsiniz. Ram-EkranKartı-İşlemci bunların birinde sorun olabilir..

Google Drive'a yüklenmedi ancak bende görüntüsü var. Bu yeterli olur mu?
Problem Vanguard'dan ötürü kaynaklanıyormuş.

Dosya Ekleri

• resim_2022-06-12_192942906.png
    resim_2022-06-12_192942906.png
    72,9 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Google Drive'a yüklenmedi ancak bende görüntüsü var. Bu yeterli olur mu?
Problem Vanguard'dan ötürü kaynaklanıyormuş.
ntoskrnl.exe sorunu Donanımsal veyahutta yazılımsal olabiliyor. İndirdiğiniz birşey sistem dosyalarını bozmuş olabilir. Veyahutta ram, işlemci, ekran kartından dolayı sorun olabilir. Diğer hatayı maalesef ki bilmiyorum description'a bakarak google üzerinde araştırmalar yapabilirsin. Ntoskrnl.exe sorununu bende yaşıyordum sorunu format atarak çözdüm. Win 7 kurmuştum o zaman karşıma çıkmıştı, Win 10'a yükselterek bu sorunu çözdüm..
Bu arada ntoskrnl.exe sorununu 3 ay önce almışsınız. Hala yaşanmıyorsa sorun yok demektir. Diğer hatanın açıklamasındaki yazıyı google üzerinde aratarak hata çözümüne bakabilirsin.

Son düzenleme:
ntoskrnl.exe sorunu donanımsal veyahut yazılımsal olabiliyor. İndirdiğiniz bir şey sistem dosyalarını bozmuş olabilir. Veyahut RAM, işlemci, ekran kartından dolayı sorun olabilir. Diğer hatayı maalesef ki bilmiyorum description'a bakarak Google üzerinde araştırmalar yapabilirsin. Ntoskrnl.exe sorununu bende yaşıyordum sorunu format atarak çözdüm. Windows 7 kurmuştum o zaman karşıma çıkmıştı, Windows 10'a yükselterek bu sorunu çözdüm.
Bu arada ntoskrnl.exe sorununu 3 ay önce almışsınız. Hala yaşanmıyorsa sorun yok demektir. Diğer hatanın açıklamasındaki yazıyı Google üzerinde aratarak hata çözümüne bakabilirsin.

Bad check String'de yazan hatayı arattığımda Riot Games'e ait Vanguard programından kaynaklı olduğunu gördüm birçok kişi aynı hatayı almış.

Bad check String'de yazan hatayı arattığımda Riot Games'e ait Vanguard programından kaynaklı olduğunu gördüm birçok kişi aynı hatayı almış.
Sistemin donmasına etken midir bilemem. Blue Screen sadece, mavi ekran hatalarını gösterir.
Donma sırasında görev yöneticisinden hangisinin ne kadar kullandığına bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı