Oyun oynayan birisi için Linux dağıtımı önerisi

• Konuyu başlatan cyper
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 695
Hocam eğer oyun içinse geçmeyin Linux size karmaşık gelecektir.
Hocam linux'a oyun için değil genel olarak kodlama ya da farklı bir işletim sistemi için geçeceğim Acemi değilim kali Linux kullandım ama unutmuşum ama Windows fazla ram kullanma problemi güvenlik olsun başka şeyler olsun bıktım bütün her şeyi kapattım Hani antivirüs 8 GB Ram'i bilgisayar kendisi yiyor Bana kalan bir şey yok ve bu gibi problemli çözmek de istiyorum modlanmış Windows kullanmak da istemiyorum hani dediğim gibi çok sıkıntı

Hocam linux'a oyun için değil genel olarak kodlama ya da farklı bir işletim sistemi için geçeceğim Acemi değilim kali Linux kullandım ama unutmuşum ama Windows fazla ram kullanma problemi güvenlik olsun başka şeyler olsun bıktım bütün her şeyi kapattım Hani antivirüs 8 GB Ram'i bilgisayar kendisi yiyor Bana kalan bir şey yok ve bu gibi problemli çözmek de istiyorum modlanmış Windows kullanmak da istemiyorum hani dediğim gibi çok sıkıntı
Linux Minti sanal makinede bir deneyin. Çok seveceksiniz. İnternete Cinnamon rice yazarsanız çok güzel özelleştirmeler göreceksiniz.

Öyle demeyin. Pantheon cinnamon gibi çok güzel, sade masaüstü ortamları var. Linux Mintde herhangi ek birşey yapmanıza bile gerek yok. Bence Windows'ta daha sade ve basit.
Doğrudur hocam ama bana Windows Lite gibi geliyor sanki. Çok kısa bir deneyimim olmuştu ve sanki işletim sistemini benim yazmam gerekiyor gibi gelmişti. Basitliğini bilemem ama çok sade olması sıkmıştı. Düşük kaynak kullanımı olması güzel ama ben düşük sistemli ya da siber güvenlik gibi spesifik konulara yönelmek istemeyenlere önermiyorum. Standart bir kullanıcı için hele de oyun odaklı bir kullanıcı için Windows candır.

Ben çoğu oyunumu Steam'de yoksa bile, Steam'e ekleyip, Steam play i açıp oynayabiliyorum. Bayağı fazla oynanabilen oyun var.

Emülatör konusu da güzel. Yüklüyorsun çalışıyor.

Ben çoğu oyunumu Steam'de yoksa bile, Steam'e ekleyip, Steam play i açıp oynayabiliyorum. Bayağı fazla oynanabilen oyun var.

Emülatör konusu da güzel. Yüklüyorsun çalışıyor.

Hangi dağıtımı kullanıyorsunuz?
Oyun ve gündelik kullanım için hangi dağıtımı önerirsiniz ?

Hangi dağıtımı kullanıyorsunuz?
Oyun ve gündelik kullanım için hangi dağıtımı önerirsiniz ?

Linux Mint kullanıyorum, 1 yıl oldu kullanmaya başlayalı gayet memnunum.

Yeni konular

Geri
Yukarı