Oyun oynayınca elinize ne geçiyor?

Hiç kimse hiç kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değil, senin dışarıdan bakınca aşırı aptalca bulacağın şeyden de zevk alabilir insanlar ki aynısı senin içinde geçerli. Bu arada oyun oynamak bence evde zaman geçiren birisi için aşırı güzel bir eğlence, fazlası tabii çok zararlı.

Oyun oynarken hedefe ulaşmanızın amacı ne?

Örneğin Minecraft'ta zirve nokta en iyi madeni elde etmek. Elde edince eline ne geçecek?

Hikayeli bir oyun olan GTA V'i bitirince ne elde etmiş olacaksın? Bu senin ne işine yarayacak?

Neden bir şeyi bitirmeye veya bir hedefe ulaşmaya çalışıyorsunuz? Ulaştıktan sonra dünyayı mı değiştirmiş olacaksınız? Ne bu abartılı sevda?

Zevkler ve renkler tartışılmaz dostum. Misal ben yorucu bir günün ardından akşam 1-2 saat oyun oynadığımda deşarj olmuş hissediyorum kendimi stres atma yöntemi bir nevi benim için. Sen nasıl sevmiyorsan oynayan insanların da farklı sevme sebepleri vardır.

Oyun oynarken hedefe ulaşmanızın amacı ne?

Örneğin Minecraft'ta zirve nokta en iyi madeni elde etmek. Elde edince eline ne geçecek?

Hikayeli bir oyun olan GTA V'i bitirince ne elde etmiş olacaksın? Bu senin ne işine yarayacak?

Neden bir şeyi bitirmeye veya bir hedefe ulaşmaya çalışıyorsunuz? Ulaştıktan sonra dünyayı mı değiştirmiş olacaksınız? Ne bu abartılı sevda?
Minecraft için o dediğini yapan mutlu oluyor, keza GTA 5 için de aynı.

Benim için de LoL'de veya Age of da 1-2 el atmak benim hoşuma gidiyor. Oyun yerine göre eğlence, yerine göre kazanç kapısı bile olabilir(Bkz oyun firmaları, twich yayıncıları vs).

Özet olarak herkesin belli bir amaçı var oyun oynamak için.

Eğer amaçın gerçek manada bilgi almak ise durum bu, yoksa alternatif cevap olarak şunu da kabul edebilirsin:

"Madem yaşamın sonunda öleceksin niye yaşıyorsun ?"

Hepimiz dünyayı değiştirmiyoruz ama yine de yaşıyoruz, sen neden yaşıyosun mesela? Belli bir amacımız yok değil mi? Doğduk ve yaşıyoruz.

E kanka filmde izleme o zaman. Eline ne geçicek? İnsanın hobileri birşey elde etmek için değildir.

Oyunlar rekabetçi değilse bir hikaye sunar. Ve filmlerden farklı olarak bu hikayenin başrolünü siz oynar hikayeyi çok daha etkin bir şekilde yaşama fırsatı bulursunuz. Rekabetçi oyunlarda ise diğer insanlardan daha iyi oynamak sizi tatmin eden asıl unsurdur. Kaldı ki bunların hepsi kişisel tercih. İnsanlar eğlenip güzel zaman geçirir ve aslında baktığınız zaman oyun çok ucuz bir eğlencedir. 200-800 lira arası para verip 20-30 saat keyifli zaman geçirebileceğiniz çok fazla bir aktivite yok. Zamanınız boşa da geçmiyor. Her şey için fazlasıyla zamanınız var. Bu kadar kendini geliştirme manyağı olursanız (yaşınız kaç bilmiyorum ama) çok genç yaşta tükenme (burn out) sendromu yaşamanız %99 falan. Kasmayın bu kadar kendini geliştirme diye uğraşıp. Güzel bir firmada çalışmak için o kadar uğraşacaksınız ve sonunda siz güzel bir maaş alsanız bile asıl amacınız patronu daha zengin etmek olacak %90.

Geri
Yukarı