Oyun satın alımında gerçek düşüncelerim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam kusura bakmayın ama dolar ona 7.80 bana 2 TL değil benden de aynı parayı istiyorlar param olmadığında almamayı biliyorum. Oynayamadığım oyunu korsan indirmem.

Gidin çalışın o zaman.
Bu senin ahlaki tercihin. İdeal bir ülkede veya dünyada yaşasaydık argümanınızı kabul edebilirdim ancak bunların ikisinde de yaşamıyoruz üstelik korsan yasalarını koyanlar bu yasayı uygulamaya çalışmıyorlar bile.Sizin kendi görüşünüz bunu yanlış bulabilir ancak objektif bir gözle baktığızda bu konunun siyah beyaz değil gri olduğunu görmeniz gerekir. Yaşadığımız ülke bir 3.Dünya ülkesi. İmkanımız yok ve bedava elde etmek için bir alternatif var elimizde. Orjinalini alıp sorunsuz indirip oynamak varken kim neden korsanla uğraşmak ve birde korsanın sorunları ile uğraşmak ister ki?
"Oyuna para mı verilir yav" kitlesi ciddi oranda yok oldu. Bırakın imkanı olmayanlar indirsin oynasın, parası olunca alır. Ben şahsen yazılım konusunda sosyalin korsana destek vermesi gerektiğini düşünüyorum. Adobe yazılımlarını korsanda olsa indirip öğrenen birisi kendini geliştirip iş imkanlarına sahip olabilir ve sonuç olarak maddiyat elde edebilir. Adobe yazılımları gibi yazılımlarda korsana destek vermeyip, maddi durumu kötü olana git 1000tl'ye yazılım al demek ne kadar mantıklı sizce? Eğer destek verip o yazılımı elde etmesini sağlarsak o zaman kendini geliştirmiş ve iş imkanına sahip bir birey yaratmış oluruz ancak gidipte 1000tl ver yazılımı al dersek hiçbir şeye çözüm olmaz sadece bir bireyin önünü tıkamış oluruz. Oyun konusunda da dediğim gibi ideal bir ülkede değiliz, kendi koyduğu korsan yasalarını ülkemiz umursamıyor, bırakın oynasın adam. Eğer hırsızlıktan adam tutuklamayı bıraksalar herkes hırsızlık yapmayacak mı sanki?

Hocam o zaman hiç üzülmeyin. Zaten 50 TL değil 50 dolar olsa da alamıyorsunuz. Yani sorun ayırdığınız bütçede.
Ayırabildiğimiz bütçe diyelim. Çünkü ne zaman ne masraf çıkacağı belli olmuyor. Mesela bugün lavabo tıkandı. Açtırma ücretine 400 TL ödedik.

Ben genel olarak konuyu toparlayayım. Benim söylediğim korsan oyun oynamak hakka girmektir, verilen hizmeti çalmaktır. Abimiz çalışıyor 50 birim kenara koyuyor. İyi de 50 birimle Amerika'da da CP77 veya 60 dolarlık oyun alamassın ki. Ben de zamanında bir sürü oynayamadım bütçem yoktu ama gidipte korsan indirmedim.

Ben genel olarak konuyu toparlayayım. Benim söylediğim korsan oyun oynamak hakka girmektir, verilen hizmeti çalmaktır. Abimiz çalışıyor 50 birim kenara koyuyor. İyi de 50 birimle Amerika'da da CP77 veya 60 dolarlık oyun alamassın ki. Ben de zamanında bir sürü oynayamadım bütçem yoktu ama gidipte korsan indirmedim.
Hocam tartışmaya gerek yok, anlamazlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı