Oyun sırasında bilgisayar donup kalıyor

nobiss

Decapat
Bundan 2-3 gün önce oyun oynadığım sırada "kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı yeniden başlatılması gerekiyor" hatası aldım, almaya da devam ettim.
İlk geldiği zaman %100 olduktan sonra bekledim 15 20 dakika, laptop çalışıyor fan sesleri var ama görüntü yok. Ben de, bu hata geldikçe bilgisayarın düğmesine basılı tutarak kapatıp açıyordum. Format attım 2 defa değişen bir şey olmadı. Bugün bu hata yerine direkt oyunum donup kalmaya başladı düğmeye basılı tutup kapatmak dışında hiçbir şey yapılmıyor. Önceden rahatça oyun oynadığım Laptopum da yarım saat bile oyun oynayamaz hâle geldim. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bundan 2-3 gün önce oyun oynadığım sırada "kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı yeniden başlatılması gerekiyor" hatası aldım, almaya da devam ettim.
İlk geldiği zaman %100 olduktan sonra bekledim 15 20 dakika, laptop çalışıyor fan sesleri var ama görüntü yok. Ben de, bu hata geldikçe bilgisayarın düğmesine basılı tutarak kapatıp açıyordum. Format attım 2 defa değişen bir şey olmadı. Bugün bu hata yerine direkt oyunum donup kalmaya başladı düğmeye basılı tutup kapatmak dışında hiçbir şey yapılmıyor. Önceden rahatça oyun oynadığım laptopum da yarım saat bile oyun oynayamaz hâle geldim. Ne yapmam gerekiyor?

Sisteminiz nedir?

Sıcaklık değerlerine baktınız mı? Fan temizliği yaptınız mı? Soğutucu ile denediniz mi?
Sıcaklık değerleri yükselirse donma, kapanma yapabilir.

Sisteminiz nedir?
Bir program söyleyin oradan ss atayım direkt.
Sıcaklık değerlerine baktınız mı? Fan temizliği yaptınız mı? Soğutucu ile denediniz mi?
Sıcaklık değerleri yükselirse donma, kapanma yapabilir.
Sıcaklık değerlerine nerden bakabilirim? Fan temizliği yapmadım. Soğutucu ile denemedim ama önceden de ısınıyordu bahsettiğim laptop

Bir program söyleyin oradan SS atayım direkt.

Sıcaklık değerlerine nereden bakabilirim? Fan temizliği yapmadım. Soğutucu ile denemedim ama önceden de ısınıyordu bahsettiğim laptop.

NZXT CAM programını deneyebilirsiniz sıcaklık değerleri için.
Soğutucu ile deneyip sorunun devam edip etmediğine bir bakın.
Fan temizliği yapabiliyorsanız fan temizliği yapıp deneyin.

Teşekkürler bunları deneyip buraya yazacağım.

Ekran görüntüsü 2021-05-14 112251.png

Ekran görüntüsü 2021-05-14 120444.png

NZXT cam programını deneyebilirsiniz sıcaklık değerleri için.

Oyuna girmeden önce ve oyuna girdikten 20 dakika sonra. Kesin olarak ısınmadan dolayı mıdır?

Dediklerinizi yaptim ve degisen bir şey olmadi maalesef.
Sorunu çözdüm. Windows güncel değilmiş, güncelleme yaptıktan sonra uzun süre oyun oynadım ve sıkıntı yaşamadım benim gibi bu sorunu yaşayan olursa Windows güncellemelerini kontrol edebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı