Oyun ve çizim için uzun vadeli laptop önerisi

Bütçe
30-45k
16 GB RAM 512 GB SSD 12.nesil i5 üstü işlemci için 30k üstünde RTX 40 serisini sıraladığımda ilk gördüklerim.

Casper Excalibur.
Monster Abra.
Acer Nitro 5
MSI Thin.

Casper ve Monster için bu forumda da çok iyi şeyler söylemiyorlar. Acer Nitro 5 çok ısınıyor denmiş. MSI hiç rastlamadığım bir marka, sorunu var mı, servisi nasıl bilmiyorum. Sonra HP Victus geliyor ama onun için birisi yukarıdaki mesajlarda "paneli çizim için uygun değil" dedi.
Sonra Dell G15 ve ASUS TUF F15'ler geliyor ama onlar bu fiyat seviyesinde RTX 30 serisinden ekran kartına sahip. Sanki bana yeter gibi. Ama bu serilerin bir sorunu var mı bilmiyorum. Baktıkça kafam karışıyor 🤔🙄🫨🤪

Evde 10 yıllık bir ASUS var. Günlük işlerde kullanıldı. Tabii Win8 ile ancak kullanılabiliyor kağnı gibi 😄 ama yaklaşık 2 metreden düştü geçen yıl, alt kısmın köşeden küçük bir parça koptu ama hala çalışıyor. Hiç servise gitmedi. Sanırım yeni üretimler bu kadar sorunsuz olmuyor ama yine de mümkün olan en az sorun en iyisi. Bir de küçük bir ilde yaşıyoruz, servis filan zor iş yani.

HP için yukarıda "çizim için paneli kötü demiş biri" 🤷‍♀️

MSI'in ekran karti 45 W idi sanirim ben Amazon'daki 27.000 TL'lik Acer Nitro 5'i tercih ettim fan sesi her zaman yuksek degil yuklenince yuksek oluyor olsun o kadar kafasina girdim.

16 GB RAM 512 GB SSD 12.nesil i5 üstü işlemci için 30k üstünde RTX 40 serisini sıraladığımda ilk gördüklerim

Casper Excalibur
Monster Abra
Acer Nitro 5
MSI Thin

Casper ve Monster için bu forumda da çok iyi şeyler söylemiyorlar. Acer Nitro 5 çok ısınıyor denmiş. MSI hiç rastlamadığım bir marka, sorunu var mı, servisi nasıl bilmiyorum. Sonra HP Victus geliyor ama onun için birisi yukarıdaki mesajlarda "paneli çizim için uygun değil" dedi.
Sonra Dell G15 ve ASUS TUF F15'ler geliyor ama onlar bu fiyat seviyesinde RTX 30 serisinden ekran kartına sahip. Sanki bana yeter gibi. Ama bu serilerin bir sorunu var mı bilmiyorum. Baktıkça kafam karışıyor 🤔🙄🫨🤪

Evde 10 yıllık bir ASUS var. Günlük işlerde kullanıldı. Tabii Win8 ile ancak kullanılabiliyor kağnı gibi 😄 ama yaklaşık 2 metreden düştü geçen yıl, alt kısmın köşeden küçük bir parça koptu ama hala çalışıyor. Hiç servise gitmedi. Sanırım yeni üretimler bu kadar sorunsuz olmuyor ama yine de mümkün olan en az sorun en iyisi. Bir de küçük bir ilde yaşıyoruz, servis filan zor iş yani.

HP için yukarıda "çizim için paneli kötü demiş biri" 🤷‍♀️

Ben teknik özellikleri olarak anlatayım dedim klavye ve ekran konusu aşırı kötü değil ancak 4060 ekran kartından ziyade 4070 haliyle daha uzun götürür demek istedim.

Geri
Yukarı