Oyun yaparken sadece programlama dili yeterli olur mu?

Kullanacağın motora göre dil seçebilirsin ama dili öğrenmen sana o kodu yazdırmayacak. Algoritma kurmayı öğrenmen gerekecek. 1 dille olacak iş değil lafın kısası.
Hangi motoru ve dili önerirsiniz? Ayrıca Algoritma için hangi dili bilmem gerekir?

@Yas1n öğrenirsin onda sorun yok ama bir anda olacak işler değil. Bir ekip oluşturup görev dağılımı yaparsanız daha rahat olur.
Kesinlikle bir anda olacak iş değil. Şu anlık hobi olarak düşündüğüm için ekip işini bilmiyorum fakat neden olmasın. Henüz kafa dağıtma ve merak üzerine öğrenmek istiyorum.

Peki HTML gibi basit şeylerde matematik bilmek lazım mı?
HTML bir programlama dili değil öncelikle. HTML ve CSS için temel düzey matematik yeterli olur. Lakin bunlarla tek başına bir şey yapamayacağınız için en azından JS öğrenmeniz gerekecek ki onda da matematik gerekli olacak.

@darkinbox programlama konuşurken "matematiğe gerek yok" diyorsan üzgünüm ama calculatordan ilerisini gitmediğini gösterir dostum. İstediğin motoru kullan, oyun programlama da fiziksel açıdan da algoritma açısında da o matematiği kullanacaksın.
Hangi motoru ve dili önerirsiniz? Ayrıca Algoritma için hangi dili bilmem gerekir?
Yapacağınız oyuna göre motor değişir. Dili de motora göre seçmeniz gerekir. Algoritma dili diye bir şey yoktur. Algoritma her dilde olan en basit anlamıyla: "bir işi yapış yolu" demektir.

@darkinbox programlama konuşurken "matematiğe gerek yok" diyorsan üzgünüm ama calculatordan ilerisini gitmediğini gösterir dostum. İstediğin motoru kullan, oyun programlama da fiziksel açıdan da algoritma açısında da o matematiği kullanacaksın.

Ben matamatik hiç kullanılmicak mı dedim? Düzgün oku lütfen Unreal'de 45%100 matamatik kullanılacak dedim.

Geri
Yukarı