Oyun yapımcısı nasıl olunur?

• Konuyu başlatan Luna8
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 2B
@Darkisback dalga geçilen bir durum yok. Yaşını sordum, geç kalındı mı diye. Oyunların dosyalarını inceleyip içlerinde ne merak etmen gerek. PES 13 bin uzantılı dosyalarından PES 17 CPK dosyalarını ezberlemiştim.

O zaman hocam, Photoshop ile biraz alıştırma yapın, menüyü anlayın, oyun içinde bazı modlar yapın, MipMap v.s nedir öğrenin, ders alın ama çok çok geliştirmeniz lazım kendinizi. 1-2 yıl bile gerekebilir.

Orada kimi neye göre alıyorlar bilemiyorum. Ama, oyun hakkında hem teknik hem oyun içi bilginiz olması gerekiyor bence. Aslında Riot Türkiye ile iletişime geçerseniz, çok daha yararlı bilgiler verebilirler.

Orada kimi neye göre alıyorlar bilemiyorum. Ama, oyun hakkında hem teknik hem oyun içi bilginiz olması gerekiyor bence. Aslında Riot Türkiye ile iletişime geçerseniz, çok daha yararlı bilgiler verebilirler.
Vermiyorlar adam lazim degilmis yasim 21 cok uzun eğitim görmek istemiyorum tek hayalim üniversite bitirmek

Adam lazım değilse, yapacak bir şey yok maalesef hocam. :) Bundan sonra -Üniversiteyi bitirince- kendinizi geliştirin, biraz mod yapımıyla başlayın, modlarınız tutunca küçük projelerde yer alın, bağımsız geliştirici olun, bir şekilde yükselirsiniz zaten grafikleri güzel yaptıktan sonra. ;)

Hatta isterseniz mod yapmayıp, kendinizi geliştirdikten sonra direkt küçük projelere girin. Eğer, yeterli seviyeye geldiğinizi düşünürseniz, projeme beklerim. :) Şu an biraz çizim yapın defterlere. Karakter, silah, bina, oyun evreni v.s çizin, boyayın.

Adam lazım değilse, yapacak bir şey yok maalesef hocam. :) Bundan sonra -Üniversiteyi bitirince- kendinizi geliştirin, biraz mod yapımıyla başlayın, modlarınız tutunca küçük projelerde yer alın, bağımsız geliştirici olun, bir şekilde yükselirsiniz zaten grafikleri güzel yaptıktan sonra. ;)

Hatta isterseniz mod yapmayıp, kendinizi geliştirdikten sonra direkt küçük projelere girin. Eğer, yeterli seviyeye geldiğinizi düşünürseniz, projeme beklerim. :)
Okul okuyarak öğrenemez miyim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı