Oyun yapımcısı olmak

@RecepTaha İngilizceyi öğrenmek için en iyi yöntem: anadili İngilizce olan kişilerle konuşmak olacaktır. İngilizceni geliştirmek için günlük hayatında sürekli kullanıp yaptığın şeyleri (oyun, film vb.) İngilizce olarak kullanırsan kendini geliştirirsin.

Sağlam bi' Anadolu Lisesine gitmeni öneririm. Ondan sonra yine sağlam bi' üniversitede bilgisayar mühendisliği... Şimdilik yapabileceğin en iyi şey dersine çalışıp lise kazanmak. Bu kurs işlerine falan lisede girersin, üniversitede ilerletirsin. Her şeyin yeri ve zamanı vardır. Ortaokulda yapman gereken şey o kurslar değil test kitapları.

Oyun geliştiricisi daha doğrusu Game developer olmak istiyorsan daha yolun başındasın liseden hatta üniversitede anca yeterliliği doldurabilirsin diye düşünüyorum oyunlarda fizik, matematik ve İngilizce gerekiyor. Game developer içindede kendi alanları var fizik yanında başka şeylerde gerekebilir. 12 yaşında olduğuna göre şu an tam tamına yeterli olcağını sanmıyorum. Eğer ben kendime güveniyorum dersen giriş ama bune böyle yapamıyorum deyip erken pes etmene yol açabilir. Sana tavsiyem ilk liseye kadar gel ondan sonra girişmeye başla ama bu sırada yazılımın temel mantıklarını öğrenmeye çalışabilirsin ağırda gelebilir bilemiyorum. İngilizceni bu yaşlarda iyi tutarsan ileride İngilizce ile uğraşmazsın not olarak düşmüş olayim.

Eğer iyi bir İngilizcen varsa;
İlk Python ile başla.
Bu Python kursu ile başlayabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@William Crusader lütfen ama lütfen programlama konusunda bilginiz yoksa bilgi vermeye çalışmayın. Karşınızdaki kişiyi yanlış yönlendirmekten başka hiçbir işe yaramaz. Python, oyun yapımında tercih edilen bir dil değildir. Oyunlar C++ ve C# üzerine kurululardır. Python ile oyun yapılması tercih edilmez, yapılmaz da. Teorik olarak bazı şeyler yapılabilse de pratikte bu yapılmaz.

@William Crusader lütfen ama lütfen programlama konusunda bilginiz yoksa bilgi vermeye çalışmayın. Karşınızdaki kişiyi yanlış yönlendirmekten başka hiçbir işe yaramaz. Python, oyun yapımında tercih edilen bir dil değildir. Oyunlar C++ ve C# üzerine kurululardır. Python ile oyun yapılması tercih edilmez, yapılmaz da. Teorik olarak bazı şeyler yapılabilse de pratikte bu yapılmaz.
Kodlamayı öğrenmesi için başta Python kullanması daha iyi olur diye düşündüm.

Kodlamayı öğrenmesi için başta Python kullanması daha iyi olur diye düşündüm.
Böyle bir şey yok. Programlamayı öğrenmek için Python ile başlamasına gerek yok. Python sadece başlangıçta yüksek seviye bir dil olduğu için syntax kolaylığı sağlayacaktır ama bu kurduğunuz algoritmada size bir şey katmayacak. Her dilin kendine özgü kullanım alanları vardır, Python bir oyun geliştirme dili değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı