Oyun yapımı için Unity vs Unreal Engine 4

Unity ve ya Unreal engine. C# daha basit olduğu için bence Unity. Ek olarak Unreal kullanıyorsunuz diye direkt olarak muhteşem grafikli bir oyun yapabileceğinizi sanmayın. Çok iyi bir bilgisayara sahip olmanız gerek Unreal için. Unity için ise biraz daha düşük bir bilgisayara sahip olmanız gerek. Ortalama bir bilgisayar.
Unreal Engine 4'ü İ3 8100 ve GTX 1050 TI ile kullanmaktayım. RAM ise 16 GB. Burada önemli olan işlemci ve RAM. Ayrıca başlangıç için Unreal Engine blueprint sunuyor ve bu çok süper. Buna ek olarak Unreal Engine dümdüz bir otoyoldur. Önü açık. Eğer motora sıkı hakim olursan yapamayacağın bir şey yok. Unreal Engine sana dolaylı yollardan hemen hemen her şeyi sunuyor.

Unity veya Unreal Engine. C# daha basit olduğu için bence Unity. Ek olarak Unreal kullanıyorsunuz diye direkt olarak muhteşem grafikli bir oyun yapabileceğinizi sanmayın. Çok iyi bir bilgisayara sahip olmanız gerek Unreal için. Unity için ise biraz daha düşük bir bilgisayara sahip olmanız gerek. Ortalama bir bilgisayar.

Hocam benim zaten C# bilgim var fakat Epic Games'in her ay ücretsiz asset vermesi daha rahat arayüzü olması falan beni Unreal Engine 4 yitiyor.

Unreal Engine 4'ü İ3 8100 ve GTX 1050 TI ile kullanmaktayım. RAM ise 16 GB. Burada önemli olan işlemci ve RAM. Ayrıca başlangıç için Unreal Engine blueprint sunuyor ve bu çok süper. Buna ek olarak Unreal Engine dümdüz bir otoyoldur. Önü açık. Eğer motora sıkı hakim olursan yapamayacağın bir şey yok. Unreal Engine sana dolaylı yollardan hemen hemen her şeyi sunuyor.
Ne kadar detaylı grafiklere sahip bir oyun yapacağını bilmiyorum. GTA V gibi bir şey yapmayı beklemiyordur umarım.

Hocam benim zaten C# bilgim var fakat Epic Games'in her ay ücretsiz asset vermesi daha rahat arayüzü olması falan beni Unreal Engine 4 yitiyor.
Screenshot_1.png

Unreal Engine 4'ü i3 8100 ve GTX 1050 Ti ile kullanmaktayım. RAM ise 16 GB. Burada önemli olan işlemci ve RAM. Ayrıca başlangıç için Unreal Engine Blueprint sunuyor ve bu çok süper. Buna ek olarak Unreal Engine dümdüz bir otoyoldur. Önü açık. Eğer motora sıkı hakim olursan yapamayacağın bir şey yok. Unreal Engine sana dolaylı yollardan hemen hemen her şeyi sunuyor.

Sistemim neredeyse sizinle aynı sizde sıkıntı çıkartıyor mu?
Ne kadar detaylı grafiklere sahip bir oyun yapacağını bilmiyorum. GTA V gibi bir şey yapmayı beklemiyordur umarım.

Yok hocam basit dishonered gibi bir şey.

Sistemim neredeyse sizinle aynı sizde sıkıntı çıkartıyor mu?

Yok hocam basit dishonered gibi bir şey.
Açık dünya hayatta kalma oyunu geliştirmekteyim ve az da olsa evet. Ama yapacak bir şey yok. Unreal Engine kullanmaktan çok mutluyum. Bu arada RAM en az 16 olmasına dikkat edin. Yoksa build ederken bilgisayar hep karşı tarafa uğrayıp gelir.
Tavsiye ettiğiniz bir UE4 kursu var mıdır?
Sana attığım kursu mutlaka al. Kendim de kullanıyorum ve ezber yok. Sadece mantığını öğrenme var.

Yeni konular

Geri
Yukarı