Oyun yapımına giriş yapmak için öneriniz var mı?

M3rl1n1

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Üniversite öğrencisi- Gelecekte Mühendis
Merhaba, junior Java Developer'ım. Oyun dünyasına giriş yapmak istiyorum. Konuda deneyimli arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.
Not: Yazılım ağırlıklı yardımcı olursanız daha iyi olur.(Hangi dillerin en çok kullanıldığı, temel noktalar, kesinlikle bilinmesi gerekenler, internetteki eğitimler ve kaynaklar vs.)

Unreal Engine C++ Multiplayer oyun sistemleri üzerine çalışıyorum. Sana tavsiyem önce kullanacağın motoru seçip, ardından bol bol kurs bitirip pratik yapman. Temel kodlama bilgisiyle bile güzel oyunlar çıkarabilirsin. Unreal Engine için kaynak istersen yardımcı olabilirim.

Unity ve C# kesinlikle başlangıç için en seri adapte olmanı sağlayacak ikili. Python ve pygame ile ufak tefek şeyler de yapabilirsin ama sektöre girecek gibi gerçekten gaming üzerine yazılım öğrenmek istiyorsan dediğim gibi Unity başlangıç için ideal.

Benim tavsiyem Unity kullan. Ve tabikide C# dilinin öğren. Unreal Engine'nin grafikleri daha güzel fakat yeni başladıysan Unity kullanmanı öneririm. Bunların haricinde direk kodlama dilini öğrenmek yerine Oyun Tutorial'larını öğrenmen daha mantıklı olacaktır.

Bir (sözde) Junior Developer'in sorduğu soruya bak !
Java bilgim sıfır. Sana yine de yardımcı olmaya çalışayım. Alice3 indir ve kur. Zaten bir geliştirici olabilecek seviyede Java biliyorsan hiç zorluk çekmezsin. Çünkü Java.

Unreal Engine C++ multiplayer oyun sistemleri üzerine çalışıyorum. Sana tavsiyem önce kullanacağın motoru seçip, ardından bol bol kurs bitirip pratik yapman. Temel kodlama bilgisiyle bile güzel oyunlar çıkarabilirsin. Unreal Engine için kaynak istersen yardımcı olabilirim.

Hocam kaynak için yardımcı olursan sevinirim. Unreal Engine kullanarak oyun geliştirmek istiyorum.
Bir (sözde) junior Developer'in sorduğu soruya bak!
Java bilgim sıfır. Sana yine de yardımcı olmaya çalışayım. Alice3 indir ve kur. Zaten bir geliştirici olabilecek seviyede Java biliyorsan hiç zorluk çekmezsin. Çünkü Java.

Oyun dünyasıyla ilgili oynamak dışında bilgim 0. hiç ihtiyacım olmadı ve diğer dillere aşinalığım olsa da gerek duymadım. Soru sormamın sebebi kime ne dersem Java ile değil başka bir dil ile bunu yapmamı söylemeleri. Önerin için teşekkürler dikkate alacağım ve alice3 indirip göz gezdireceğim.

Tavsiye edebileceğim kurslar bunlar, bana çok yardımları olmuştu.

Tavsiye edebileceğim kurslar bunlar, bana çok yardımları olmuştu.

Çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı